Kaip išsirinkti valgomojo kėdes?

Daugeliui vieni maloniausių prisiminimų - šeimos susėdimas kartu pavakarieniauti, patogiai įsitaisius prie virtuvėje ar valgomajame esančio valgomojo stalo. Kuriant savo namų erdvę valgomojo kėdės bei stalas - itin svarbūs.
valgomojo kėdės

Kaip ir perkant daugelį dalykų, perkant valgomojo kėdes norisi žinoti, kaip išsirinkti tikrai gerą ir kokybišką daiktą, kuriuo būsite patenkinti. Surinkome keletą patarimų, kurie turėtų palengvinti pasirinkimą.

Erdvė

Įvertinkite turimą erdvę. Erdviame kambaryje limitų renkantis kėdes mažiau, tačiau jei jums svarbus vietos taupymas, rinkitės mažesnes kėdes tiesiu atlošu kurios prisislinks prie valgomojo stalo kuo arčiau, ir užims kuo mažiau vietos, kai nėra naudojamos. Taip pat svarbu įvertinti, kad jos nebūtų pernelyg masyvios, ir valgant visiems būtų patogu, ir kėdės neužimtų pernelyg daug aplink esančios erdvės. Juk nesinori, kad atnešant maistą tektų įveikti masyvių kėdžių, suspaustų į mažą erdvę, labirintą.

Prieš rinkdamiesi kėdes, išmatuokite savo valgomojo stalą, kad žinotumėte, koks kėdžių aukštis bus patogiausias, bei nereikėtų iš akies nustatyti ir nuspręsti, ar kėdes pavyks prislinkti po stalu tuo metu, kai jos nenaudojamos. Lengviausias būdas atrasti, kokios valgomojo kėdės jums patogiausios – pasibandyti skirtingas kėdes prie savo namų valgomojo stalo. Tačiau, jei stalą jau turite, ir reikalingos tik kėdės, galite pabandyti surasti panašaus aukščio stalą parduotuvėje. Taip pat, renkantis kėdžių aukštį padeda ir atidus aplinkos stebėjimas, kai valgote ne namie. Atkreipkite dėmesį, kada jaučiatės patogiausiai ir kokio aukščio kėdės jums patinka labiausiai.

valgomojo kėdės
Nuotrauka: Unsplash.com

Aukštis

Anksčiau minėtas stalo išmatavimas padės ir kitu svarbiu momentu – nusprendžiant kėdžių formą. Įsitikinkite, jog ranktūriai yra žemiau, nei jūsų stalas ir tilps po pastaruoju. Valgyti, kai negalite pasiekti stalo nebus patogu, jei ranktūriai atsimuš į stalą. Po stalu nepalendantys ranktūriai ne tik kad kels nepatogumus, bet ir pagreitins baldų nusidėvėjimą, dėl nuolatinio kėdžių atsimušinėjimo į stalą. Todėl geriausia iš anksto išmatuoti reikalingus ir tinkamus aukščius, kad grįžę su naujuoju pirkiniu nebūtumėte nemaloniai nustebinti, kad šis netinkamas.

Taip pat renkantis valgomojo kėdes įsitikinkite, kad atlošas bus aukštesnis, nei stalas. Kitu atveju kėdės gali atrodyti netinkančios ir nepritaikytos stalui. Be to, aukštesni atlošai yra patogesni, juk privalgius norisi turėti kur patogiai atsiremti.

Stilius

Aukštis ir pritaikymas erdvei negarantuoja, kad kėdės tikrai tiks stalui. Valgomojo kėdės ir stalas turi būti suderinti savo išvaizda, juos taip pat reikia priderinti prie aplinkos.

Pasirinkus kėdes ir stalą turinčius bendrą elementą dažniausiai nesuklysite, ir kartu valgomojo kėdės ir stalas atrodys gerai. Bendru elementu gali būti laikotarpis, kurio stiliumi kurtos kėdės, ta pati medienos, ar medienos lako spalva, oficialumo lygmuo, bei daug kitų elementų, galinčių tapti vienijančiais. Tokiu  elementu gali tapti net tokios dizaino detalės, kaip vienodos stalo ir kėdžių kojos. Tačiau nesistenkite priderinti visų įmanomų elementų. Juk tokiu atveju paprasčiausia tiesiog nusipirkti komplektą, ir nėra ko vargti ieškant idealiai atitinkančių kėdžių.

Tačiau kaip ir visur, taip ir valgomojo stiliuje – nėra taisyklės be išimties. Kai kurie stiliaus deriniai yra tokie netinkami, kad jie tiesiog “veikia” kartu. Tarkim, nusipirkus senovinį stalą, prie jo nepastatysite baltų plastikinių kėdžių, tačiau modernios, aksominės, ryškios kėdės gali ir tikti.

Norite naujai įsikurti ar atnaujinti namus ir jums reikalingos naujos valgomojo kėdės ar kiti baldai? Apsilankykite Senukai.lt! Kokybiškos prekės geromis kainomis laukia jūsų!