Kaip palengvinti savo rytą?

 

the-road-815297 1280Niekam nėra staigmena ar paslaptis, kad ryte dažnai sunku rasti motyvaciją lipti iš lovos. Taip, dauguma turime darbus, esame įsipareigoję mokytis, tačiau kartais tiesiog nėra jėgų pradėti dieną. Tada save vis tiek priverčiame ir išsiruošiame atlikti pareigų. Kad ir kaip didvyriškai tai skamba, tačiau tokios dienos dažniausiai varo liūdesį ir jų rezultatas – nepasitenkinimas, liūdesys ir melancholiškos elgesio savybės. Tai nėra smagu ir daug geriau, kai dieną galima pradėti su šypsena ar pozityvia energija. Tad kaip tą pasiekti ir kaip palengvinti savo rytą?

Rėžimas

Deja, bet realiame pasaulyje magijos nėra. Tenka gyventi kartais nepatogioje realybėje. Nepriklausomai nuo to, koks aplinkinis pasaulis, jūs, tam tikrus svertus visada galite pakreipti savo naudai. Nors rutina dažnai įvardinama kaip neigiamas dalykas, bet iš esmės ji yra naudinga pasąmonei, bent jau laikinai.

Žinodami laiką, kada einate miegoti, kada keliatės, kokią arbatą gersite ryte arba kokiais kvepalais pasikvepinsite prieš išeidami – palengvinsite savo rytą. Rėžimas nebūtinai yra rutina. Rėžimas yra savo veiksmų planavimas bei žinojimas, koks žingsnis bus kitas. Neapkraudami savo ryto bereikalingomis dilemomis (ką apsirengti, ką pavalgyti…) ir tam pasiruošdami iš anksto – gerokai palengvinsite savo dienos pradžią.

Dirgiklių pašalinimas

Yra posakis: „Rytas už vakarą protingesnis“. Iš esmės jis yra gana didelė neteisybė, mat ryte žmogus gali būti gerokai mažiau produktyvus ir dirglesnis nei vakare. Frazė per laiką įgavo netinkamą kontekstą, mat iš tiesų ji skatina pagyventi su problema, „ataušti“ nuo emocijų ir ieškoti geriausio sprendimo, o ne visas vakaro bėdas spręsti ryte.

Ryte svarbu neturėti dirgiklių, mat iš lovos išlipę „ne ta koja“, galite sau sugadinti visą likusią dieną. Svarbu kuo įmanoma atsiriboti nuo triukšmo (pvz. to, kas gali pažadinti iš miego), stiprių kvapų, nemalonios veiklos bei sunkių sprendimų. Į namus taip pat įleiskite gryno oro. Tai padės įgauti jėgų.

Tonizuojanti veikla

Jeigu jėgų veiklai bus nuo pat ryto, jis automatiškai taps lengvesnis. Jėgų įkvėps bet kuri tonizuojanti veikla. Kai kurie ryte išeina pasivaikščioti, išveda šunį, galbūt net bėga trumpą krosą.

Visgi dvi populiariausios ryto veiklos, kurios tonizuoja – išgerti puodelį kavos arba daryti mankštą. Pastaroji turėtų trukti 10-15 minučių.
Kalbant apie kavos puodelį, kavos darymą irgi galima pagreitinti. Tą padaryti šiais laikais padeda kavos aparatas. Per ilgą laikotarpį sutaupytos minutės susidės į valandas, o ir pačio gėrimo skonis daug kam – geresnis. Kaina? Viskas priklauso nuo pasirinkimo – https://www.varle.lt/kavos-aparatai/.

Tegu darbus padaro kiti…

Sunkiausi dalykai gyvenime – pareigos bei našta. Jeigu galima kai kurių iš jų atsisakyti dėl poilsio ir malonumų – kodėl gi ne? Nors gyvenimas be pareigų – nuobodus ir tuščias, tačiau reikia objektyviai sau pripažinti, kad dauguma žmonių gyvena su nuolatiniu stresu, skendi įtampoje bei jaučia pasekmes sveikatai.
Dėl to reikia investuoti į komfortą. Nors išlaidas patirsite, tačiau jos bus vienkartinės, o nauda – daugkartinė bei ilgalaikė. Tokie dalykai kaip: kavos aparatas, išmanus termostatas, indų plautuvė ir kitos padės palengvinti rytą ir sumažinti rūpesčius.