Kaip pasirinkti vandens siurblį sodui?

vandens siurblys

Lietuvoje yra dešimtys tūkstančių (jeigu ne daugiau) sodų, kuriuos žmonės puoselėja, prižiūri, tobulina ir saugo. Sode auga įvairūs augalai, o galbūt ir maisto produktai ir saldžios uogos. Visi jie reikalauja vandens, kas iškart sukelia problemą, mat dauguma sodų bendrijų yra užmiesčio vietovėse, kur nėra centralizuoto vandentiekio. Dėl šios priežasties bene kiekvienam sodui reikia vandens siurblio. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai pasirinkti vandens siurblį būtent šiam tikslui.

Kokio galingumo reikia?

Visų pirma reikia nusistatyti jūsų poreikius sode. Dažniausiai tai sode nereikės itin galingo siurblio, nebent šalia poreikio laistyti veją arba sodą yra ir dušas, vejos laistymo sistema bei kiti, su vandeniu susiję patogumai. Galingumą galima bandyti įvertinti patiems, tačiau daug geriau tai padaryti padės profesionalai. Galingumas priklausys nuo šulinio gilumo bei aukščių skirtumo. Tam įvertinti reikia plano ir specialisto.

Kokios kokybės gruntinis vanduo?

Jeigu vandenį pumpuosite iš geriamo vandens šulinio – viskas tvarkoje. Tačiau, jeigu vanduo atkeliauja iš kito šaltinio arba telkinio, vertėtų įvertinti jo sudėtį. Jeigu vanduo pasižymi keistu pH arba yra nešvarus, būtina įsigyti siurblį su papildomais filtrais arba tokios konsistencijos vandeniui tinkantį filtrą. Įprasto pH ir druskingumo vandeniui jokių ypatingų sprendimų nereikia.

Taip pat reikia žiūrėti ar vandenyje nėra daug smėlio, nes patekusios į siurblį, šios nuosėdos gali būti pragaištingos.

Vibracinis siurblys – nebūtinai patogus sprendimas

Nors daug kas mėgsta rinktis vibracinius siurblius, jie galbūt yra pigesni nei siurbliai su hidroforu, tačiau tikrai nepasižymi tokiu ilgaamžiškumu, kaip variantas su hidroforu.

Galbūt tinka ir siurblinė?

Nors siurblinė yra ir kiek brangesnis sprendimas, tačiau jis yra patogesnis. Pasitarkite su specialistais, kurie geriau įvertins jūsų poreikį ir galės patarti ar rinktis daugiau junginėjimo reikalaujantį sodo siurblį, ar namų siurblinę su išsiplėtimo indu.