Kaip prasitarti partneriui apie savo erotines fantazijas?

Atvirumas yra būtinas sėkmingų santykių ingredientas. Jeigu kažkuris vienas arba abu slepia savo norus, lūkesčius ir problemas nuo antrosios pusės, tikimybė, kad pavyks ilgai išbūti kartu – maža. Nors nesutarimai yra neišvengiami, tačiau baimė būti atviram neturėtų egzistuoti santykiuose.

Juo labiau, kai kalbame apie savo norus ar fantazijas. Apie buitinius dalykus ar smulkmenas galime pasikalbėti visi, tačiau yra keletas sričių, kur atvirumo vengiame net su tais žmonėmis, kuriems prisiekėme prie altoriaus arba su kuriais kartu gyvename. Viena iš tokių yra intymioji santykių dalis – seksas. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie yra atviresni šiomis temomis, labiau džiaugiasi santykiais. Tačiau problema slypi tame, kad nemaža dalis mūsų mieliau bus nelaimingi santykiuose, bet išvengs vieno, kiek nepatogaus pokalbio. Ties čia sakome „STOP“ ir raginame pasižiūrėti į problemą iš šalies. Kodėl gi iš tiesų mums yra sunku kalbėti apie fantazijas?

Viskas prasideda nuo vyrų ir moterų aplinkos skirtumo

Kadangi santykiuose yra ne vienas, o du žmonės, tai bet kokie nesutarimai ar nesklandumai gali atsirasti tik tada, kai įvyksta nesusikalbėjimas arba viena pusė yra nepratusi prie kitos pasaulėžiūros.

Na, o kai kalbame apie lytinius santykius ir intymų laisvalaikį, skirtumai tarp lyčių negalėtų būti didesni.

Vyrai apie seksą galvoja daugiau ir dažniau nei moterys. Gerokai dažniau. Pasirodo, kad vyrai apie seksą galvoja beveik taip pat dažnai, kaip apie maistą. Įvairių tyrimų duomenys kiek skiriasi, bet didžioji dalis mąstys, svajos, galvos ar fantazuos apie seksą nuo 20 iki 60 kartų per dieną. Maždaug po vieną-tris kartus per valandą. Išimtiniais atvejais tas skaičius gali būti dar didesnis. Moterys apie seksą susimąsto rečiau (<15 kartų per dieną vidutiniškai), tačiau jų fantazijos trunka kiek ilgiau. Vyrai dažniau jaučia momentinį geidulį ir lytinį potraukį.

Paradoksalu, nes draugų tarpe apie seksą daug labiau linkusios atvirauti yra moterys. JAV Pensilvanijos universiteto tyrimo duomenimis, moterys labiau už vyrus tarpusavyje daugiau diskutuoja apie visas, su lytiniais santykiais susijusias temas, išskyrus vieną – masturbaciją. Apie pastarąją įspūdžiais daugiau dalinasi vyrai.

Taigi, pateikę net labai mažą dalį duomenų jau matome tam tikrą neatitikimą. Moterys, kurios apie seksą kalba daugiau, apie jį itin daug negalvoja. Vyrai, kurie apie seksą susimąsto periodiškai, vengia paliesti daugelį temų. Kodėl taip yra?

Kodėl vyrai nedaug apie tai kalba?

Vyriškoji psichologija yra labai subtilus ir sudėtingas mokslas. Pernelyg giliai į detales bei stereotipus nelįsime, tačiau reikia pabrėžti, kad daugumai vyrų dažnai atrodo, jog prašymas kažką pakeisti ar išbandyti yra tolygus skundimuisi esama padėtimi. Na, o skundas, jų įsitikinimu – nėra vyriškas dalykas.

Jeigu kalbos tema – prekės suaugusiems, pirmus kartus yra visai normalu jaustis kiek nepatogiai. Apie norą atnešti, ką nors nauja į miegamąjį arba išpildyti savo fantazijas, vyrui bus nejauku kalbėti, nes jis mano, jog sakydamas lūkesčius jis leis galvoti lyg kažkas jam netinka, o taip nebūtinai yra. Tačiau vyrui reikėtų ir suprasti, kad moteriai svarbu žinoti dalykus, kuriuos ji galėtų padaryti, kad jos antra pusė būtų laimingesnė.

Vienoje psichologinio žurnalo publikacijoje JAV buvo sudarytas 25-ių dalykų sąrašas, kuriame santykiuose esančios, ištekėjusios arba įsipareigojusios moterys išvardino tuos dalykus, kurių norėtų iš vyrų sulaukti daugiau. Atvirumas kalbėti apie tai, ko jie nori lovoje, užėmė 5-ą vietą. Galima suprasti, kad vyrų polinkis užsidaryti ir nekalbėti apie tai, ko jie nori intymiu metu, yra didelė problema, neleidžianti nei moteriai, nei pačiam vyrui jaustis laimingiems.

Jeigu vis dar netikite, kad tai svarbu, pasakysime, kad maždaug 40% vyrų nuėjimų į kairę nutinka dėl to, kad jų pastovi antroji pusė nepatenkina poreikių lovoje.

Kodėl moterys bijo apie tai kalbėti?

Moterų tarpe neegzistuoja toks susikaustymas kalbėti apie pokyčius ar naujoves (ką vyrai laiko skundimusi). Tačiau egzistuoja didžiulė baimė kalbėti apie seksą su savo vyrais. Nors tarpusavyje draugės papliotkinti ir gali, bet kai reikia vyrui pasakyti, kad joms kažko trūksta lovoje – iš nerimo ima drebėti kinkos. Baimė yra šiek tiek perlenkta, nors visgi labiau pagrįsta nei vyriškoji.

Taip, pasakymas vyrui, kad iš jo, kaip iš meilužio, kažko trūksta – gali jį labai neigiamai paveikti. Tačiau brandus žmogus turėtų suprasti, kad sekso metu turi būti gera abiem, o ne tik jam ar jai. Moterys yra gerokai kantresnės ir kartais nesirenka svetimauti net, jeigu daugybę metų nepatiria didžiojo „O“ su savo vyru, o pats lytinis aktas tampa retenybe.

Nors iš vienos pusės tai yra stiprios ir kilnios moters pavyzdys, koks žmogus norėtų gyventi tokioje nelaimingoje būsenoje. Nors tik iki ketvirtadalio (25%) moterų renkasi būti neištikimos tada, kai nėra patenkintos seksualiai, apie tai su antrąja puse kalbėti būtina. Kitaip pasmerksite save pilkai kasdienybei.

Praktiški patarimai, kaip prasitarti partneriui apie savo norus išbandyti prekes suaugusiems

Taigi, pristatyti savo norus vyrai ir moterys bijo dėl skirtingų priežasčių, tačiau abu labiausiai bijo to paties – įžeisti ar užgauti antrąją pusę.

Yra būdų ir sprendimų, kaip savo seksualinius norus ar lūkesčius pristatyti partneriams taip, kad jie mažiau užsigautų arba taip, kad nebūtų nejauku. Sukurkime pavyzdinę situaciją. Tarkime, kad jau kuris laikas jūsų galvoje kirba mintys, kuriose figūruoja sekso reikmenys. Kaip tokį dalyką pristatyti savo antrai pusei ir pasiekti sėkmingą rezultatą?

Jeigu antroji pusė yra moteris

  • Nekalbėkite tai po sunkios dienos, kuri buvo pilna rūpesčių;
  • apie tai geriausia kalbėtis savaitgalį arba dienos metu;
  • nekalbėkite apie tai tuo metu, kai moteris užsiima namų ruošos ar kitais darbais;
  • tokių temų įvedimas neturėtų būti daromas intymiomis akimirkomis, nebent ypatingai gerai pažįstate savo partnerę ir žinote, kad ji neįsižeis;
  • Neprašausite apie tai kalbėdami romantiškos vakarienės ar išvykos metu.

Jeigu antroji pusė yra vyras

  • Galite vyrui apie tai sakyti vakare, tačiau ne per vėlai. Jis turėtų jaustis atsipalaidavęs, bet ne pavargęs;
  • galima apie tai užsiminti gundymo arba glamonių metu, tačiau ne pernelyg tiesmukiškai. Vyras tada bus labiau atsipalaidavęs ir neturėtų įsižeisti;
  • neužvedinėkite temų tokiu metu, kada vyrą kamuoja kokie nors buitiniai ar kiti rūpesčiai.

Jeigu apie tai nekalbėsite – galvos skausmas ne už kalnų

Kaip jau minėjome, iki ketvirtadalio moterų ir apie 40% vyrų pasirinko būti neištikimi savo antrajai pusei dėl to, kad jų seksualiniai poreikiai buvo nepatenkinti. Ši statistika šokiruoja ir dėl to, kad seksualinis nepasitenkinimas nėra vienadienės nesėkmės rezultatas. Tai – ilgo ir pastoviai nuviliančio intymumo pasekmė.

Jeigu tai tęsiasi ilgai ir apie tai nekalbate, rizikuojate sugadinti savo emocinę sveikatą. Seksas ir orgazmai prisideda prie geresnio hormonų balanso vyrų ir moterų organizme. Taip pat dėl to, kad seksas santykiuose ir malonumas jo metu yra surištas su emociniu ryšiu, tai malonus lytinis aktas neišvengiamai suartina du žmones. Prastas seksas arba jo nebuvimas skatina ne tik fizinį, bet ir emocinį atšalimą ir nutolimą vienas nuo kito.

Taigi, jei neskirsite savo problemoms dėmesio, gresia ne tik tai, kad būsite nelaimingi viduje. Gresia ir tai, kad jūs įskaudinsite kitą žmogų arba norėsite jį/ją apgaudinėti arba tą padarys jūsų antra pusė.

Taigi…

Mūsų patarimas jums būtų toks – nesvarbu, kokioje santykių stadijoje esate, nedvejokite atvirai vienas kitam pasakyti, ko norite ir ko jums trūksta. Nesvarbu ar kalba eina apie maistą, žiūrimas TV laidas ar intymius reikalus. Jeigu atrodo, kad suaugusiems skirtos prekėspadės jaustis laimingiems – išlaukite tinkamos progos ir apie tai pasišnekėkite. Tapsite laimingesni ir tokiais padarysite savo partnerį. Juk visi apie tai kalbame ir galvojame, tad kodėl nepradėjus dalintis su mylimu žmogumi? Kai jau išdrįsite prasitarti, maloniai kviečiame kartu su savo antrąja puse išsirinkti geriausios kokybės erotines prekes, kurios džiugins Jus abu. Išskirtinį asortimentą rasite paspaudus šią nuorodą.