Kaip suprasti, kad išmanusis telefonas yra pažeistas?

Šiai dienai yra labai reta sutikti tokį žmogų, kuris nesinaudoja išmaniaisiais įrenginiais. Šie prietaisai yra vieni iš kasdienybės priemonių, kurios padeda ne tik atlikti laisvalaikio, bet ir darbinius reikalus.

Tiesa, ši priemonė reikalauja ir tam tikrų saugos priemonių, nes dauguma žmonių yra susidūrę su ta nemalonia situacija, kai jų išmanusis telefonas tam tikru momentu nukrito, sušlapo arba buvo pažeistas smėlio, purvo. Dažniausiai esant tokiai situacijai pradedama griebtis netinkamų būdų norint pašalinti šias problemas. 

Būtent yra svarbu nepanikuoti ir pasirinkti racionaliausią sprendimą.

Ką daryti, jeigu įrenginys yra aplietas vandeniu?

Įrenginys, kuris yra aplietas vandeniu arba jame prisikaupę drėgmės – vienas iš labiausiai paplitusių išmaniųjų pažeidimų. Svarbu pabrėžti tai, kad jeigu patekės vanduo pažeidžia pagrindinę plokštę, išmaniojo telefono taisymas gali būti labai brangus, o tai reiškia, kad gali nutikti taip, kad jo net neapsimokės taisyti. Tiesa, jeigu žinote, kad į telefoną pateko tik nedidelis kiekis drėgmės, tuomet reikės šiek tiek palaukti kol šis išdžius. Šiam procesui gali prireikti kelių dienų. Aišku, svarbu pabrėžti tai, kad vandenyje esančios druskos tikrai neišgaruoja, todėl šios gali nusėsti ant prietaiso plokštės. Vandens patekimas į išmanųjį įrenginį tikrai nėra pats blogiausias scenarijus – jo apliejimas gazuotų gėrimu, gali sukelti žymiai daugiau problemų.

Jeigu jūsų telefone yra drėgmės: jis nuolat išsijunginėja (arba visai neįsijungia), ekranas nereaguoja į lietimus/ekranas mirguliuoja, jaučiasi garsiakalbio šniokštimas.

Ką daryti, jeigu įrenginys nukrito ant kieto paviršiaus? 

Vienas taip pat gana populiarus reiškinys – išmaniojo telefono nukritimas ant kieto paviršiaus. Būtent dėl šio vyraujančio faktoriaus yra nuolat kartojama įsigyti apsaugines priemones: stikliuką ir dėkliuką. Šiai dienai galima rasti nuo naujausių iPhone 13 iki samsung s21 dėklas, kurie skirti suteikti visą įmanomą apsaugą jūsų naujai įsigytam išmaniajam. Tam, kad suprastumėte, kad išmanusis telefonas yra pažeistas nukritimo reikia atkreipti dėmesį į tai, jeigu: matomi aiškūs įbrėžimai ant korpusinės ir įtrūkimai ant ekrano dalies, telefonas nuolat išsijunginėja, o tai reiškia, kad yra pažeistos vidinės dalys, pažeistos telefono plokštės.

Ką daryti, jeigu įrenginys buvo pažeistas žemos temperatūros?

Atsitinka ir tokių nemalonių staigmenų, kai išmanusis telefonas pradeda streikuoti, kai lauke temperatūra nukrenta žemiau 0. Sensorinių jutiklių jautrumas pradeda mažėti, o vidiniai impulsai praeina tik mažesniu greičiu. Tiesa, ličio jonų akumuliatorių įkrova nesumažėja, tačiau kontroliniai valdikliai gali nukristi arti nulio.

Jeigu jūsų išmanusis telefonas buvo pažeistas žemos temperatūros, tuomet jo įkrovimo procentas sparčiai mažėja, visos programos esančios telefone pradeda labai lėtai veikti, jutiklinis telefono ekranas sunkiai reaguoja į lietimus, išmanusis įrenginys gali visai išsijungti ir nebeįsijungti.