Kaip tvarkytis su įauginėjančiais kūno plaukais?

Įauginėjantys plaukeliai – viena iš dažniausiai moteris kamuojančių problemų. Tai ne tik kelia diskomfortą, pūlingus ir skaudančius spuogelius, bet ir gadina bendrą estetinį vaizdą.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Dėl šių problemų moterys dažnai pasirenka nešioti ilgas sukneles ar kelnes net karštuoju metų laiku. Ir nors vasara jau baigiasi, įauginėjančių plaukelių problema niekur nedingsta. Tad kaip išspręsti šią problemą?


Kodėl įauginėja plaukeliai?

Įprastai dauguma plaukelių augdami lengvai prasiskverbia pro odos paviršių, nesukeldami jokių odos pažeidimų – pūlinių ar žaizdelių. Visgi, kartais po depiliacijos naujai ataugantys plaukeliai negali prasibrauti pro viršutinį odos epidermio sluoksnį ir pradeda augti po oda. Tada kūnas į įaugusius plaukelius reaguoja kaip į antikūnus – odoje atsiranda nemalonių pakitimų. Dažniausiai vietas, kuriose įaugo plaukeliai, skauda, niežti, o kartais tai gali tapti net infekcijos židiniu. Tačiau prieš pradedant ieškoti sprendimo, pirmiausia svarbu aiškiai suprasti kodėl plaukeliai įauga į odą.

  1. Netinkamas depiliacijos būdas. Plaukelių skutimas, pešiojimas, depiliacija vašku – laikini ir rizikingi plaukelių šalinimo būdai paliekantys po oda plaukų fragmentus, kurie laikui bėgant atauga. Šie depiliacijos būdai ne tik nesuteikia ilgalaikio efekto nes nesunaikina plauko folikulo, bet ir dirgina odą, dėl ko plaukeliai dažniau įauga į odą.
  2. Netinkama apranga. Aptempti drabužiai – dar viena priežastis, kodėl gali įauginėti plaukeliai. Gerai prie kūno prigludę drabužiai didina trintį tarp odos ir drabužio medžiagos bei taip stumia naujai ataugusius plaukelius atgal. Taip plaukeliai ir toliau auga negalėdami prasiskverbti į odos išorę.
  3. Išsausėję ir garbanoti plaukai. Jeigu turite natūraliai garbanotus plaukus, turbūt įauginėjančių plaukelių problema jums nėra svetima. Taip yra todėl, nes garbanotų plaukų folikulai yra lenktos formos ir augdami jie dažnai lieka po oda, taip blokuodami kelią į riebalinius latakus ir sukeldami uždegimą.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Kokias problemas sukelia nuolat įaugantys plaukeliai?

Kiek nedaug reikia, kad imtume nepasitikėti savimi ir savo išvaizda. Tačiau jeigu tai būtų vienintelė problema, kurią sukelia įaugantys plaukeliai, jaudintis dėl šios problemos nebūtų didelės prasmės.

  1. Nepasitikėjimas savimi ir diskomfortas. Odos problemos atneša ne tik diskomfortą, bet ir nepasitikėjimą savo išvaizda. Pūlinukai ir žaizdelės atsiradusios dėl įaugusių plaukų gadina estetinį odos vaizdą, todėl ne viena moteris vengia lepintis saulės voniomis ar SPA procedūromis. Užuot pasitikėjusi savo išvaizda, jos slepiasi po uždaresniais maudymosi kostiumėliais ir renkasi atostogas nuošalesniuose paplūdimiuose ir tik artimųjų rate.

  2. Pažeistas odos epidermis. Ši bėda gali sukelti ne tik emocinį diskomfortą, bet ir rimtų odos problemų. Kai plaukeliai įauga po oda – toje vietoje atsiranda į spuogelius panašių pūlinukų ir žaizdelių. Negydant šių odos pakitimų, gali kilti infekcija, uždegimas ar net prireikti gydytojų pagalbos.

  3. Folikulinė hiperkeratozė, geriau žinoma kaip žąsies oda. Dėl šios odos patologijos sutrinka negyvų odos ląstelių eksfoliacija ir užsikemša folikulai. Nors dažniausiai žmonių polinkis į greitą ragenos sluoksnio sukietėjimą yra paveldimas, tačiau šią odos patologiją gali sukelti ir aplinkos veiksniai – vitaminų C, D ir A trūkumas arba netinkama odos priežiūra: per dažnas pilingas ar netinkama depiliacija.

Efektyvūs būdai, padedantys kovoti su įaugančiais plaukeliais

Įaugančių plaukelių problemą galima išspręsti įvairiais būdais, tačiau vienas efektyviausių yra tinkamos depiliacijos pasirinkimas. Norint užkirsti kelią nuolat įaugantiems plaukams svarbu kuo mažiau dirginti odą, todėl plaukų šalinimas lazeriu yra geriausia išeitis norinčioms pasiekti ilgalaikių rezultatų.

Plaukelių šalinimas lazeriu – ką turiu žinoti?

Plaukelių šalinimas lazeriu – tai dermatologų atliekama procedūra, kurios metu lazeriu siunčiamas 755 nm bangos ilgio šviesos impulsas virsta šiluma. Taip atsakingos už plauko augimą ląstelės yra sunaikinamos, o aplinkui esantys audiniai lieka nepažeisti. Taigi, lazerio šviesos paveikti plaukeliai daugiau nebeauga ir neįauga į odą. Žinoma, norėdami pasiekti geriausių rezultatų pas specialistus turėsite apsilankyti ne vieną kartą.

Kiek procedūrų reikės atlikti?

Plaukeliai auga ciklais, todėl per vieną plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą panaikinami ne visi kūno plaukai. Turėsite leisti paaugti miego būsenoje esantiems plaukams ir procedūrą atlikti dar kartą. Tai, kiek seansų jums reikės priklausys nuo depiliuojamos kūno vietos, kūno plaukuotumo, odos ir plaukų spalvos. Paprastai, norint pasiekti geriausių rezultatų užtenka procedūrą atlikti 4-5 kartus, tačiau dėl tikslaus skaičiaus konsultuokitės su specialistais.

Ar tai skausminga?

Tam, kad plaukeliai būtų pašalinti ir daugiau nebeaugtų, lazerio spinduliai turi įsiskverbti į odą kelių milimetrų gylyje. Tai gali skambėti skausmingai, tačiau nepamirškite, kad profesionalūs plaukų šalinimo lazeriai veikia tik patį plauką neliesdamas odos. Atliekant plaukų šalinimo lazeriu procedūrą galite jausti lengvą dilgčiojimą ar šilumą, tačiau profesionaliose grožio klinikose dirbantys specialistai pasirūpina, kad jaustumėte kuo mažiau diskomforto. Paprastai, procedūros metu yra užtepama freono dulksna, kuri vėsina odą, tačiau kiekvienas žmogus skausmą jaučia skirtingai, todėl jeigu esate jautresni jums gali būti taikomas vietinis nuskausminamasis kremas.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Ar yra kitų būdų kovoti su įaugančiais plaukais?

Įaugantys plaukai yra rimta problema neturinti lengvo sprendimo būdo. Žinoma, galite bandyti šią problemą išspręsti be medicinos specialistų pagalbos. Vieniems šie būdai tampa išsigelbėjimu, kitiems, deja, reikia profesionalų pagalbos.

  1. Vaistiniai medikamentai. Kovą su įaugančiais plaukeliais galite laimėti naudodami kremą su AHA rūgštimis, vaistus nuo spuogų su cinku, taikydami taškinį gydymą ichtiolio tepalu ar salicilo rūgštimi (2%).

  2. Odos šveitimas. Tarp depiliacijos sesijų pasidarykite švelnų odos pilingą su žaliosios arbatos ekstraktu arba su abrazyviniu geliu-šveitikliu. Tai suteiks odai daugiau drėgmės, padės išlaikyti atvirus folikulus, paskatins tiesų plaukų augimą ir padės atsikratyti seno epidermio sluoksnio, kuris užkerta kelią plaukeliams tiesiai augti.

  3. Kosmetinės priemonės, turinčios retinoidų. Ši priemonė ne tik padeda nuvalyti odą, bet ir skatina sveikų odos ląstelių atsinaujinimą. Kai odos ląstelės atsinaujina, plaukeliai lengviau prasiskverbia pro epidermį ir rečiau įauginėja į odą.

    Sudie, įauginėjantys plaukeliai!

Dėl įaugusių plaukų atsiradusios žaizdelės ar pūlinukai ne tik neatrodo estetiškai, bet ir sukelia skausmą, niežulį ir diskomfortą. Dažniausiai šią problemą sukelia netinkamas depiliacijos būdas ar per daug aptempti drabužiai. Visgi, tai nėra neišsprendžiama problema. Plaukų šalinimas lazeriu yra efektyviausias būdas kovoti su įaugančiais plaukais, tačiau visada galite bandyti šią problemą spręsti namų sąlygomis.