Kalėdinę nuotaiką šilutiškiai kurs su muzika,  žaidimais ir puošmenomis

Adventas jau prasidėjo ir Šilutėje bei rajone įsivyrauja šventės laukimo nuotaikos.

Antradienio rytą į tradicinę Šilutės švenčių vietą parvežta šių metų Kalėdų eglė.
Kalėdinių akcentų ir nuotaikos kūrimo organizatoriai šiemet šilutiškiams parengė ne tik smagių siurprizų, bet žada, jog šv. Kalėdas pasitiksime garsiai: bus daug muzikos ir šviesų. O kad pandeminis laikas vis dar kelia nerimą, tai gyventojai pajusti Kalėdų dvasią bus kviečiami į skirtingas erdves.

Kalėdų senelis mokysis gudrybių

Jau nuo gruodžio 1 iki 24 d. į smagias veiklas jaunuosius šilutiškius kviečia Šilutės kamerinis dramos teatras. „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/silutes.teatras kasdien yra įdedamas naujas vaizdo klipas su Kalėdų seneliu, kuris ruošiasi kelionei pas visus metus jo laukusius Šilutės vaikus. Vaizdo klipų ciklas „Ką darai, Kalėdų seneli?“ prie išmaniųjų įrenginių suburs ne tik mažiausiuosius Kalėdų senelio  „sekėjus“, bet ir jų tėvelius ar senelius.  „Facebook“ paskyroje Kalėdų senelis ne tik mokysis šiuolaikiškų subtilybių, kaip ruoštis ir laukti Kalėdų, bet ir skelbs įvairias užduotis. Vaikai bus įtraukiami ne tik padėti Kalėdų seneliui lengviau ruoštis šventėms, bet galės atlikti užduotis, pasidalinti savo kūrybiškumu.

Kalėdos languose

Tradiciškai šilutiškiai yra pakviesti dalyvauti kūrybiškame konkurse/akcijoje „Linksmos Kalėdos mūsų languose!”. Tai – Šilutės kultūros ir pramogų centro idėja.

Kad švenčių laukimas neprailgtų, o visų širdis pripildytų bendrumo, jaukumo jausmai, šilutiškiai kviečiami kartu kurti šventinę nuotaiką ir dalyvauti šioje akcijoje. Anot Šilutės KPC direktorės Jūratės Pancerovos, gyventojai kviečiami pasitelkti fantaziją ir puošti savo namų, darboviečių langus bei vitrinas  linksmais kalėdiniais akcentais. Dekoruotų langų nuotraukas kviečiama siųsti el. paštu silutiskiukaledos@gmail.com arba dalintis „Facebook“ renginio paskyroje „Linksmos Kalėdos mūsų languose | AKCIJA”  iki gruodžio 22 d. Taip Šilutės KPC kolektyvas visus ragina tapti išradingais ir originaliais, o nugalėtojams žada saldžių prizų.

Eglučių alėja

Tradiciškai, kai mieste bus įžiebta didžioji eglė, prie H. Šojaus dvaro muziejaus gyventojai vėl kviečiami pasidžiaugti kalėdinių eglučių alėja. Žaliaskares puoš švietimo įstaigos, bendruomenės, įstaigos, organizacijos. H. Šojaus muziejaus darbuotojai į šią akciją šiemet pakvietė visus dalyvauti pasitelkiant fantaziją tema „Už grožį ir už pasaką!“, o savo žaliaskares išpuošti pasakos „Spragtukas“ motyvais. Kaip ši idėja realizuosis, pamatysime gruodžio 10 d. 12 val., kai bus atidaryta eglučių alėja.

Vienas iš išskirtinių alėjos akcentų šiemet planuojamas „išmanus“ Kalėdų senelio paštas. Mažieji laiškų rašytojai kviečiami rašyti laiškus Kalėdų seneliui ir juos įmesti į muzikinę pašto dėžę. Kiekvieną laišką lydės skirtinga melodija.

Eglės įžiebimas

Šiemet šilutiškiai didžiąją eglę prie Šilutės KPC pastato kviečiami įžiebti gruodžio 10 d., 16:30 val. Anot organizatorių, renginys neturėtų būti ilgas, bet – užtikrintai trankus. Šventines akimirkas praskaidris Šilutės kamerinio dramos teatro nykštukų  nuotaikinga programa, koncertuos meno kolektyvai. Šiame renginyje suplanuotas ir pirmasis gyvas susitikimas su Kalėdų seneliu. Jis pasveikins gyventojus su artėjančiomis šventėmis ir paragins prisijungti prie gerų darbų.
Eglės įžiebimo metu bus pristatytas ir judrus žaidimas, kuris truks likusias dienas iki didžiųjų švenčių. Gyventojai bus pakviesti mieste surasti 10 pasislėpusių nykštukų ir atlikti užduotis, o daugiau apie žaidimo sąlygas sužinos būtent šventės metu.

Pagaliau šilutiškiai sulauks ir fejerverkų – įžiebus miesto eglę jie nuspalvins kalėdiniais žiburėliais nušviestą mūsų miestą.

Kvies Šeimų skveras

Nuo gruodžio 10 d. į smagias pramogas šilutiškiai bus kviečiami ir Šeimų skvere. Čia sužibs ne tik kalėdinių dekoracijų akcentai – Šilutės seniūnija žada įrengti išmanias svarstykles. Jos taip pat bus muzikinės, tad kiekvienam, pagal „gerų darbų svorį“ padovanos skirtingas melodijas.

Visi išvardinti renginiai – tik dalis šventinio laukimo. Savo ruožtu kurti kalėdinę nuotaiką kvies ir F. Bajoraičio viešoji biblioteka, ir H. Šojaus muziejuje atidaryta „Kalėdų senelio rezidencija“.