Kalėdinės kompozicijos languose – menas, darbas ir išlaidos

DSC 1098Jei ne Šilutės prekybininkų išmonė ir sumanumas, drąsiai galime sakyti – šventės mūsų mieste būtų ne tokios spalvingos. Tai jie kasmet artėjant Kalėdoms vis įmantriau išdabina savo parduotuvių ir įstaigų vitrinas, o tradicinė komisija jas apvažiuoja ir išrenka gražiausias.

Šiemet irgi dar gerokai iki didžiųjų švenčių praeivių žvilgsnius pradėjo traukti originalios kalėdinės kompozicijos vitrinose. Jau išrinkti ir patys originaliausieji.

Labiausiai puošiasi smulkieji prekybininkai
DSC 1123
Dvi nedidelės eglutės prie įėjimo, o languose – dar po vieną langą, ant kurių nusileido angeliukai – taip savo vitrinas šiemet papuošė Tilžės gatvėje įsikūrusios parduotuvės „Kietas stilius“ kolektyvas. Balti it sniegas karpiniai – kaip tik tai, kas labiausiai nuteikia Kalėdų ramybei. Tad nenuostabu, jog prie šios parduotuvės vitrinų ilgiausiai stabtelėjo komisijos nariai, jog kaip tik ji pelnė daugiausia šilutiškių susižavėjimo.

Beje, šios jau daugiau nei dešimtmetį Šilutėje veikiančios parduotuvės savininkų Svetlanos ir Olego Meščanskių originaliai puošiamos vitrinos išskiriamos nebe pirmą kartą. Ir šį kartą prekybininkams įteiktas seniūnijos padėkos raštas ir simbolinė dovanėlė.

Ilgametė komisijos narė, Šilutės meno mokyklos dailės mokytoja Živilė Skirkevičienė pastebėjo, jog labiausiai puošiasi smulkieji Šilutės prekybininkai, kuriems konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrais ir taip yra nelengva. Didžiųjų prekybos centrų šeimininkai, anot Ž.Skirkevičienės, tik užkabina kur ne kur tradicines žvilgančias girliandas ir masinės gamybos žaisliukus, tuo visa jų išmonė ir baigiasi.

DSC 1106DSC 1111DSC 1108

Didelis menas ir sunkus darbas

Paprašyta išvardinti kelias labiausiai nustebinusias ir sužavėjusias vitrinas, Ž.Skirkevičienė jų išskyrė daugiau. Originaliomis puošmenomis šiemet sužibo netoli vienas kito esantys gėlių salonai „Sanpaulija“ ir „Raganė“, jau kelerius metus iš eilės elegantiškai ir skoningai puošiamos Eglių gatvėje esančios drabužių parduotuvės „Roja“ vitrinos.DSC 1126

Originaliu ir su meile atliktu sprendimu menininkė pavadino Lietuvininkų g.  esančių suaugusiųjų ir vaikiškų drabužių parduotuvių „Mados linija“ ir „Vaikystė“ vitrinas. Vieną jų papuošė baltos mezginių skaros, jaukiai apgaubusios šviestuvus, kitą – būrys mažų angeliukų.

Vakaro šviesoje ypač gražiai atrodo Tilžės g. esančios parduotuvės „Husqvarna“ vitrina, beje, su meile puošiama ir komisijos akį traukianti irgi nebe pirmus metus.

Visgi, pasak Ž.Skirkevičienės, labiau nei ankstesniais metais papuoštu mūsų miesto nepavadinsi. Dailės mokytoja dėl to nesistebi, nes žino, kad tai – ne tik nemažų papildomų investicijų reikalas. Vitrinų puošyba, anot jos, didelis menas ir ypač sunkus darbas, nes bet kuris sumanymas vienaip atrodo dienos šviesoje, o visai kitaip jis gali pasirodyti DSC 1116vakare, esant dirbtiniam apšvietimui. „Sudėtingiausia ir yra pasirinkti tokius sprendimus, kurie gražiai atrodytų ir dieną, ir vakare“, – sakė Ž.Skirkevičienė.

Daug metų miestą prieš šventes apžiūrinčios komisijos nariai žino, iš kurių prekybininkų ko gali tikėtis. Anot jų, kasmet originaliai puošiasi vis tos pačios parduotuvės. Bet nors po menkutį kalėdinį atributą – eglutę, kalėdinę puokštę ar karpinius ant langų – buvo galima pastebėti kiekvienoje parduotuvėje.

„Duok Dieve, kad tik mūsų žmonėms užtektų entuziazmo ir išteklių ir toliau taip pasipuošti prieš šventes ir sukurti šventinę nuotaiką mums visiems“, – linkėjo komisijos narė.