Kalėdinius sveikinimus senoliams, gyvenantiems globos namuose, siuntė ir šilutiškiai

Ketvirtą kartą vykusi socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ pernai pasiekė rekordą – kalėdinių sveikinimų užrašyta 4 kartus daugiau nei paskutinį kartą. 1124 – tiek kalėdinių atvirukų 2021-ųjų gruodį iškeliavo į senelių globos namus įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, tarp jų – ir Šilutėje.

Iniciatyvos metu įvairaus amžiaus vaikai kuria rankų darbo kalėdines atvirutes, o suaugusieji – užrašo sveikinimus senoliams. Ankstesniais metais sveikinimai buvo rašomi renginio metu, o pernai dėl pandemijos nuspręsta sukurti kalėdinį paštą. Tad lietuviai galėjo sveikinimus palikti punktuose, kur rezidavo iniciatyvos specialios pašto dėžutės.

„Pasveikinome didžiausią skaičių senolių ir globos namuose gyvenančių žmonių. Mintis, jog visi kartu tai padarėme – šildo širdį. Kai dirbu su šiuo projektu, jaučiu Kalėdų dvasią – man tai suteikia daug prasmės jausmo. Juk ne kasdien galvojame apie vienišus senolius globos namuose, todėl kalėdinė atvirutė – tai parodytas dėmesys ir nuoširdumas šiems žmonėms, kurio, tikiu, jiems dažnai trūksta“, – sakė projekto iniciatorė Solveiga Remeikaitė.

Pernai buvo pasveikinti senoliai, gyvenantys ir Šilutės socialinės globos namuose. „Jau eilę metų mus lanko ir mūsų gyventojus dovanomis apipila Šilutės profesinio mokymo centro mokytoja Edita su savo mokiniais. Sveikinimų šiemet sulaukėme ir iš Šilutės Pamario progimnazijos 1c ir 2b klasių mokinių bei jų mokytojų, daug sveikinimų atvirukuose sulaukėme iš Diemedžio ugdymo centro vaikų. Be to, mus aplankė ir savo gamintus žibintus padovanojo Žibų pradinės mokyklos pradinukai, sulaukėme svečių ir iš Šilutės lopšelio darželio „Pušelė“, – vardijo Šilutės socialinės globos namų direktorė Evelina Balandė.

Direktorė taip pat dėkoja Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos auklėtiniams ir mokytojai už kalėdines giesmes ir atneštas vaišes, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, mokyklos – darželio bendruomenei už atvirukus, ir saldumynus. Šių namų gyventojai, pasak direktorės, sulaukė sveikinimų iš iniciatyvos „Pasveikink senolį“ organizatorių.

Visi akcijos dalyviai senoliams linkėjo sveikatos, stiprybės, daugiau šypsenų, juoko, gražių dienų, šiltų prisiminimų, skanių mandarinų ir vidinės ramybės. Aktyviausiai šiais metais prie iniciatyvos prisidėjo įvairaus amžiaus mokiniai. Vaikai senoliams linkėjo susirasti draugų, klausė, ar patinka Kalėdos, dalinosi, ko jie patys prašytų Kalėdų senelio.

„Ne kiekvienas ryžtasi rašyti kalėdinį sveikinimą nepažįstamam žmogui. Tačiau, kai žmonės tai padaro, dažnai pasakoja, jog jaučiasi įkvėpti, pasisėmę geros energijos. Ir išties – kai vienu kartu parašai daug kalėdinių sveikinimų, kuriuose linki gero kitiems žmonėms, tave apgaubia pozityvumo aura“, – mintimis dalijosi S. Remeikaitė.