Kalėdų laukimo pradžią paskelbė ir Švėkšna bei Balčiai

Sveksnos egluteŠilutės rajonas ir toliau puošiasi didžiausioms metų šventėms, stebina naujais sumanymais, rengia Advento vakarones.

Penktadienį rusniškiai Pakalnės upėje, valtyje, papuošė Kalėdų eglutę. Tą pačią dieną Švėkšnos skverelyje „apsigyveno“ nykštukai, taigi Švėkšna šiemet tituluota nykštukų miesteliu. Vakaronę „Advento šviesa beldžiasi į sielą“ surengė ir Balčių bendruomenė.

Švėkšna – Kalėdų nykštukų miestelis

Kaip ir kasmet Švėkšnos tradicinių amatų centras kvietė įvairias miestelio įstaigas, šeimas, prisidėti puošiant skverelį. Šiemet Švėkšna paskelbta nykštukų miesteliu, dėl to visi turėjo sukurti būtent tokius pasakų personažus. Skverą puošė Švėkšnos gimnazija bei darželis, asociacija „Švėkšniškių sambūris“, „Diemedžio ugdymo centras“, seniūnija, biblioteka. „Švėkšniškių sambūrio“ nariai padarė nykštukų arką, o mokykla apgyvendino visą nykštukų miestelį. Dvi savaites Švėkšnoje veikė kalėdinis paštas. Vaikai, išsiuntę laiškus Kalėdų Seneliui šiuo paštu, gaus atsakymus ir dovanėlių. Saldžiomis dovanomis bus apdovanota ir organizacija, kurios nykštukai skverelyje surinks daugiausiai internautų balsų.

Šeštadienį Švėkšnoje sužibo eglė. Žaliaskarė šiemet pagaminta iš karkaso, apdengto eglių šakomis. Žaisliukus eglei puošti – angelus ir žvaigždes – gaminio Tradicinių amatų centro darbuotojai, šventėje vaikus džiugino animatoriai, Kalėdų Senelis. Buvo teatralizuota programėlė su žaidimais, dainomis, šokiais. Kiekvienas vaikas gavo po saldainių maišiuką, o kad nesušaltų, galėjo pasivaišinti kakava. Pasak šventės organizatorių, susirinko labai daug vaikų.

Surengė vakaronęBalciu adventas

Penktadienį į Balčių bendruomenės namus susirinko Balčių ir aplinkinių kaimų žmonės tradiciniam adventiniam pavakarojimui, kurį organizavo Balčių bibliotekininkė ir bendruomenės pirmininkė Genė Gofmanienė su bendruomenės nariais. Onutė Vindžigelskienė pasakojo, jog vakarą pradėjo atvykę kaimynai – Degučių folkloro kolektyvas „Pilutė“, vadovaujamas Admos Baltutienės. Vadovė papasakojo apie Advento prasmę, papročius, Advento vainiko reikšmę.

Į renginį atvyko ir meras V. Laurinaitis bei Vainuto seniūnas V. Mockus. Jie palinkėjo gražių ir jaukių ateinančių švenčių, prasmingų Naujųjų metų. Vėliau vakaro dalyviai klausėsi kalėdinių giesmių, žaidė smagius žaidimus.
G. Gofmanienė padėkojo svečiams, bendruomenės nariams padėjusiems ruoštis šiai vakaronei, palinkėjo visiems gražių ateinančių švenčių.

Neliko nuskriausti ir mažieji, kurių susirinko nemažas būrelis. Jiems šventinę nuotaiką sukūrė Šilutės kamerinio teatro aktoriai, parodę spektaklį „Muzikinė dėžutė“. Vaikai noriai dalyvavo programoje, o labiausiai jų veidai nušvito, kai salėje pasirodė Kalėdų Senelis su maišu saldainių. Po spektaklio visi bendruomenės kieme įžiebė padabintą žaliaskarę, kuri džiugins visą šventinį laikotarpį. Eglutei nušvitus spalvingomis girliandomis dangų nutvieskė fejerverkų šviesa.

„Laikas prabėgo greitai, o širdyse liko maloni šiluma ir gera nuotaika, su kuria pasitiksim didžiąsias šventes. Ir tikime jog ateinantys metai bus dar geresni“, – sakė O. Vindžigelskienė.