Kalnelių žvyrkeliuose nebus, o vaikais teks pasirūpinti jų tėvams

kalneliai gatvese Pylimo gatveGreičio mažinimo ženklai arba kalneliai keliuose – vis populiarėjanti eismo kontroliavimo priemonė, kurios pastaruoju metu prašo ne tik gyvenviečių, bet ir atokių kaimelių, kuriuose stovi vos kelios sodybos, gyventojai.

Net kelis tokius prašymus nagrinėjo praėjusią savaitę posėdžiavusi Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija. Jos nariai visais atvejais priėmė vienbalsį nutarimą: „Netenkinti“.

Norėtų uždrausti ir greitį, ir stovėjimą

Senojo Ąžuolo gatvė Pagryniuose – statomų namų rajonas, tad ir asfalto, joje, žinoma, nėra: kelio danga – žvyruota, be to – duobėta. Čia ką tik įsikūrę žmonės nutarė, kad šioje gatvelėje jau pats laikas riboti mašinų greitį. Anot jų, augant gyventojų tankumui gatvelė darosi nebesaugi, nes kai kurie vairuotojai sugeba „skristi ir 80-100 km per val. greičiu“.

Gyventojai nurodo, kad dviejose sodybose „yra vaikų, vyksta kaimyniškas bendravimas, važinėjama dviračiais“, todėl jie nėra „užtikrinti dėl jų ir savo saugumo“.

Be to, „sausa žvyro danga sukelia dulkėtumą, gyventojai priversti kęsti nuolatinį triukšmą ir nepatogumus“.

Greičio mažinimo kalnelių pageidauja ir Šilutėje, palei Šyšą esančių, Pylimo, Vydūno ir Gegužės gatvių gyventojai.kalneliai gatvese

Anot jų, šiomis gatvėmis važinėja daug jaunimo, vairuotojai nesilaiko saugiaus greičio, mėgsta net lenktyniauti. Ir nors šiose gatvėse yra daug pėsčiųjų perėjų, neretai budi policijos pareigūnai, greičio mėgėjų tai neatbaido.

Be to, Gegužės ir Pylimo gatvių gyventojai prašo šių gatvių sankryžoje pastatyti vakarais bei naktimis stovėti draudžiantį ženklą, nes čia nuolat naktimis būriuojasi jaunimas, triukšmauja, šiukšlina, garsiai klausosi muzikos, vartoja alkoholį ir net mušasi, laužo suoliukus ir šiukšliadėžes. Gyventojai mano, kad toks ženklas išspręstų visas išvardintas problemas.

Yra telefonas 112

„Tikrai nerengsime kalnelių“, – toks buvo vienbalsis Eismo saugumo komisijos narių komentaras. Anot komisijos pirmininko Remigijaus Rimkaus, šiose gatvėse buvo matuojamas triukšmo lygis, oro užterštumas ir nenustatyta jokių pažeidimų. Priešingai, paaiškėjo, kad tai viena ramiausių ir švariausių vietų mieste. O policijos atstovo Alvydo Balandžio žiniomis, ir avarijų šiose vietose nėra buvę.

Be to, atlikti tyrimai parodė, jog ir triukšmas, ir oro tarša įrengus greičio stabdymo kalnelius tik padidėja.

Pagaliau ir pėsčiųjų takas palei Šyšą, ir naujasis tiltelis per upę yra įrengti tam, kad žmonės galėtų čia pasivaikščioti. O kur savo mašinas paliks tie, kas pamatyti ir praeiti tokį paupio maršrutą panorės atvykę iš toliau, pavyzdžiui, mamos su vaikais?

Komisija priminė ir atsakyme gyventojams nurodė, kad visais atvejais, kai triukšmaujama po 22 valandos, reikia surinkti telefono numerį 112 ir iškviesti pareigūnus.

Ir Rimženčiuose greičio nemažins

Labiausiai komisiją nustebino Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Rimženčių kaime gyvenančio 60-mečio Petro prašymas. Vyras pageidauja, kad žvyru dengtoje šio kaimo Ramuvos gatvėje, kur pats gyvena, automobilių greitis būtų apribotas iki 40 km per valandą. Anot pareiškėjo, dabar šiuo keliu važinėjama taip greit, kad „kyla dulkės, padidėja oro užterštumas, kuris skverbiasi į gyvenamąsias patalpas“.

Dar p.Petras nurodo, kad eismas šiuo žvyrkeliu „yra toks intensyvus“, kad kyla pavojus į svečius atvykstančių mažamečių saugumui.

Komisija nutarė netenkinti ir šio prašymo. Pasak kai kurių jos narių, jei gyvenvientėse, kur greitis ir taip ribojamas iki 50 km per valandą, prie kiekvienos sodybos bus statomi dar papildomi tą greitį ribojantys ženklai, tai netrukus teks uždrausti bet kokį eismą.

Be to, komisijos nariams – Savivaldybės specialistams, policijos pareigūnams, seniūnams ir kelininkams – neaišku, iš kur minėtame kaime, kur stovi vos kelios sodybos ir nėra net stambių ūkininkų, gali būti intensyvus eismas? Už augančių vaikų priežiūrą yra atsakingi patys gyventojai, o dulkių, anot jų, neišvengia nė viena šalia žvyrkelių stovinti sodyba.

„Ženklą statyti netikslinga“, – toks buvo komisijos nutarimas.