Kamerinis dailės ir muzikos vakaras bibliotekoje

 © silutesnaujienos.ltF.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtame kameriniame vakare „Meno ir muzikos mūzos pakylėtos“ kraštietė dailininkė Janina Urbonaitė – Krasauskienė pristatė savo kūrybos parodą, o šilutiškės muzikės Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė susirinkusiuosius sušildė savo lyriškomis dainomis.

Viešoji biblioteka, minėdama Šilutės 500-metį, visus metus kviečia kraštiečius meno, žodžio ir muzikos kūrėjus savo nuveiktus darbus ir kūrybą pristatyti Šilutės miestelėnams ir svečiams organizuotame renginių cikle „Kraštiečiai grįžta“.

Šiais metais buvo surengtos ir bendruomenei pristatytos kraštiečių dailininkių Inos Budrytės bei Genovaitės Skrabulienės (Vilnius) tapybos parodos. Kūrybinio kelio pradžią pristatė jaunosios kartos aktorė, dainuojamosios poezijos atlikėja Edita Zėčiūtė, šiuo metu gyvenanti Vilniuje. Kraštietės dailininkės J.Urbonaitės – Krasauskienės (Vilnius) surengta pastelė darbų paroda taip pat buvo skirta Šilutės miesto 500 metų jubiliejui.

Šilutėje dailininkė praleido savo vaikystės ir jaunystės metus, baigė dabartinę Šilutės pirmąją gimnaziją. Vėliau studijavo dizaino specialybę Vilniaus dailės institute. Pagal išsilavinimą ji – pramonės dizainerė, ne vienerius metus užsiėmusi pramonės gaminių meniniu konstravimu ir modeliavimu.

J.Urbonaitė – Krasauskienė, dirbdama kailių mados namuose „Nijolė“ drabužių modeliuotoja, tarptautinės kailių kolekcijos parodos metu kartu su garsiu Rusijos dizaineriu Valentinu Judaškinu pristatė bendrą kailių kolekciją. Kraštietė kuria kostiumus ir kino filmams. Nuo 2010 metų yra Lietuvos kinematografijos sąjungos narė.

Didžiausią malonumą dailininkė jaučia kurdama drabužius, aksesuarus bei papuošalus. Renginio metu ji pristatė savo sukurtus papuošalus, kuriuose atsispindi mūsų krašto tautodailės motyvai.

Parodos pristatymo metu autorė kalbėjo, kad jos, kaip tapytojos, kūrybinis kelias prasidėjo apie 1980-uosius metus, Vilniuje surengus pirmąją personalinę parodą. Dailininkę nuo vaikystės traukė peizažai bei jūros tematika, vandens stichija. Tai atsispindi ir jos pastelėse. Paveiksluose atgyja pulsuojanti vandens jėga, įkūnijanti aibę žmogiškų nuotaikų bei emocijų.

Per savo kūrybinius metus dailininkė nutapė per 2000 paveikslų. Iš viso yra surengusi 17 personalinių parodų. Šiuo metu Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje eksponuojama paroda yra ne pirmoji paroda, surengta gimtajame mieste.

Dėkodami p.Janinai už galimybę pasidžiaugti dar viena jos dovana miestui kolegos, artimieji, klasės draugai bei kiti jos kūrybos gerbėjai minėjo, jog autorė viską gyvenime daro iš širdies ir tai jai teikia kūrybinį džiaugsmą.

Dailininkės J.Urbonaitės – Krasauskienės pastelės darbų ir papuošalų parodą galima pamatyti iki spalio pabaigos.