„Kamštelių vajus“ kviečia vaikus rinkti ir kurti iš kamštelių

tvoraiskamsteliuVisos vaikų ugdymo įstaigos, šeimos ir pavieniai asmenys, visi, kurie yra neabejingi ekologijai, vėl kviečiami į „Kamštelių vajų“ – rinkti plastikinius butelių kamštelius ir kurti iš jų meninius darbus. Tai puiki galimybė jaunimui naudingai ir ekologiškai praleisti vasaros atostogas, saugoti gamtą ir atskleisti meninius gebėjimus.

„Pernai vasarą ir rudenį vykęs konkursas sulaukė didžiulio vaikų ir pedagogų dėmesio, todėl šiemet vėl skelbiame šį smagų konkursą. Tai puiki proga dar ir dar kartą pakalbėti apie mus supančios aplinkos tvarką, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą ir paskatinti vaikus laisvalaikį praleisti turiningai ir kūrybiškai“, – pasakoja konkurso sumanytoja, Ekodaiktai.lt idėjos autorė, Birutė Jakučionytė.

Kasmet Lietuvoje susidaro apie 30 kg plastikų atliekų kiekvienam gyventojui. Kadangi plastikas suyra per 500 metų, apie jo rūšiavimą ir perdirbimą kalbėti būtina. Plastiko perdirbimas pirmiausia prasideda nuo sąmoningo elgesio – rinkti, rūšiuoti. Pernai konkurso dalyviai surinko beveik 1000 kg plastikinių butelių kamštelių – puikios žaliavos, kurią sėkmingai perdirbo projekto partnerė – didžiausia Europoje antrinių polietileno atliekų perdirbėja AB „Plasta“.

Konkursas „Kamštelių vajus 2013“ truks iki spalio 23 d. Visi, norintys dalyvauti konkurse, turi prisiregistruoti iki rugsėjo 10 d. užpildydami specialią registracijos formą, kurią rasite www.ekodaiktai.lt  ir www.lzinios.lt arba facebook puslapyje „Kamštelių vajus“.

Konkurso dalyviai rinks plastikinius butelių kamštelius, taip pat galės iš surinktų kamštelių kurti meninius darbus. Galima rinkti butelių, „tetrapakų“, šampūno buteliukų kamštelius. Visi jie turi būti švarūs ir sausi. Surinkti kamšteliai bus sveriami ir  trys komandos, surinkusios daugiausia kamštelių, gaus pagrindinius prizus.

Šiemet kamštelius bus galima pristatyti septyniuose Lietuvos miestuose. Arčiausiai mūsų – Klaipėdoje, Šilutės pl. 83.

Meninių darbų konkurse norinti dalyvauti komanda iš surinktų plastikinių kamštelių turi pagaminti vieną meninį darbą. Įvairių amžiaus grupių geriausių darbų autoriai bus apdovanoti konkurso rėmėjų prizais.

Konkurso finalas ir meninių darbų paroda vyks Vilniuje spalio 29 – lapkričio 16 dienomis prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.

Daugiau informacijos apie konkursą, konkurso taisykles, registravimo formą ieškokite www.lzinios.lt, www.ekodaiktai.lt