Kapinių koplyčią remontuoja būsimieji statybininkai, finansuoja – vokiečiai

kapiniu koplycia remontasKeliolika metų trukęs kalbų, kad reikia remontuoti senųjų Šilutės evangelikų kapinių koplytėlę, periodas, pagaliau baigėsi – koplytėlėje jau verda darbai.

Pinigų koplytėlės remontui surinko Vokietijos Beveršteto miesto gyventojai, vokiečių – lietuvių draugijos nariai, o dirba Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos moksleiviai.

Senosiose Šilutės miesto kapinaitėse palaidota daug šiame krašte gyvenusių vokiečių kilmės gyventojų. Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai, Šilutės gražinimo draugijos nariai ne vienerius metus stengiasi kapinaites atkovoti iš sąžalynų, tvarkyti jas padeda Šilutės seniūnija.

Gražinimo draugijos nariai ilgai mynė kelius, ieškodami galimybių suremontuoti kapinių koplytėlę ir įrengti joje senųjų kryžių, kapiniu koplycia pastatastvorelių  ekspoziciją. Prieš keletą metų Savivaldybė skyrė daugiau nei 100 tūkst. litų koplyčios stogui suremontuoti.

Turizmo ir verslo paslaugų mokyklos specialistai paskaičiavo, kad koplytėlės vidaus remontui reikės apie 6000 litų. Pinigai jau pervesti į Šilutės gražinimo draugijos sąskaitą, draugija už juos perka ir reikalingas medžiagas.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos statybos skyriaus vedėjas Antanas Aleknavičius sakė, jog pastato viduje reikės pertinkuoti sienas, nudažyti medines lubas, patvarkyti grindis, įvesti elektrą. Visa tai darys praktiką atliekantys šios mokyklos moksleiviai, prižiūrimi specialybės mokytojų. Elektros darbus iki koplytėlės atliks seniūnijos darbininkai.

Koplytėlėje dirba Turizmo ir verslo paslaugų mokykloje ruošiami būsimieji elektrikai, vadovaujami profesijos mokytojo Alvydo Lesenavičiaus. Praėjusią savaitę moksleiviai ruošė trasas elektros laidams ir juos nutiesė. Po jų į pastatą ateis apdailininkai, kurie tvarkys sienas.

Būsimieji elektrikai ir apdailininkai koplyčioje turėtų dirbti iki rugsėjo mėnesio pabaigos.