Kariuomenės ir visuomenės šventės Klaipėdoje dalyviai galės praeiti sutrumpintą karių savanorių rengimo kursą

kariuomenRikiuotės pratybos, šaudymo pozicijos, pirmosios medicinos pagalbos pamokos, informacijos perdavimas ryšių priemonėmis ir galimybė susipažinti su pilna žygio amunicija. Tai pagrindinės užduotys, į kurias jaunimą kvies Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai.

Savanoriams užduotis padės rengti Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai.
 
„Visiems sakome, kad jeigu turi keletą laisvų minučių, gali įsilieti į karių savanorių gretas ir pajusti tarnybos skonį – atlikti veiksmus, kuriuos kariai nuolat tobulina pratybų metu. Užduotys leis suprasti karių kasdienybę, o kai ką galbūt paskatins tapti kariu“, –  sakė  KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės štabo karininkas kapitonas Ramūnas Razgus.

Pasak karininko, kai kuriose mokymo vietose bus netikėtumų ir specialių užduočių, kuriose galima bus įvertinti savo balsą ar atmintį.

„Pratybų vietose instruktoriai pasistengs, kad trumpa tarnybos diena būtų kupina naudingos informacijos, netikėtų patirčių ir kariškų detalių“, – sakė kpt. R.Razgus.

Visi sėkmingai įveikę „sutrumpintą karių savanorių kursą“ šventėje bus apdovanoti.

KASP stovykloje taip pat bus rodoma pėstininkų ginklų ekspozicija, įrengtas apsaugos postas su kulkosvaidžiu ir veiks foto studija, kurioje įsiamžinti galės kiekvienas šventės dalyvis.

Pagrindiniai šių metų Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginiai gegužės 18 dieną vyks Klaipėdoje.

Karių savanorių stovykla įsikurs netoli Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, o lankytojai bus laukiami iš Pilies gatvės pusės.

Informaciją parengė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininko pavaduotojas Laimis Bratikas.