Karštą dieną užsidegė remontuojama Pagėgių bažnyčia

Ketvirtadienį, tuoj po 14 valandos, Bendrajam pagalbos centrui pranešta, kad Pagėgiuose dega bažnyčios stogas. Į įvykio vietą išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos iš Tauragės ir Šilutės, taip pat Pagėgių, informacija perduota Greitosios medikams. Bet ir tokioms gausioms pajėgoms užgesinti gaisrą pavyko tik šįryt apie 6 val.

Pagėgių sen. nuotr.

 

Skelbiama, kad gaisrą iš viso gesino 7 autocisternomis atvykę ugniagesiai, atsivežę ir autokopėčias, atskubėjo ir štabo automobilis. Bažnyčioje skubiai atjungta elektra, o apie 14 val. 40 min. specialius kvėpavimo aparatus užsidėję ugniagesiai jau įėjo į pastato vidų, kuris buvo užtvindytas dūmais. Atviros ugnies nepastebėta.

Pagėgių sen. nuotr.

Parapijos klebonas Kazys Žutautas vakar TV žurnalistams sakė, kad kol kas sunku įvertinti ugnies sukeltus nuostolius. Pasak dvasininko, tikėtina, kad labiausiai bus apgadintas bažnyčios stogas ir aprūkusios sienos, nes viduje buvusios vertybės ir paveikslai, liturginiai rūbai vos tik pastebėjus ugnį išnešti.

Pasak klebono, ant bitumine danga dengto ir stiklo vata apšiltinto stogo dirbo statybininkai, mat jis buvo kiauras, pro jį varvėjo lietaus vanduo. Tuo tarpu vietiniai neslepia nuostabos, kad statybos darbai vyko tokiu ekstremaliai karštu oru. Gaisrininkams teko ardyti stogo dangą, po kuria, pasak jų, buvo sudėtingos konstrukcijos.

Ugniagesiams iki gaisrinio hidranto teko tiesti 200 m magistralinę liniją. Apie 19.20 val. gaisras dar nebuvo užgesintas, pranešta, kad vis atsiranda naujų židinių.

Gaisro metu žmonės nenukentėjo, tačiau gesinimo darbai užtruko ilgai, nes vis atsirado naujų ugnies židinių. “Ypatingo pavojaus nėra, bet darbo dar daug“,  – tokį pranešimą jau vakarop išplatino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Gaisro metu sudegė ir sukrito apie 300 kv. m stogo, likęs stogas smarkiai apdegė.

Plačiau apie įvykį – kitos savaitės “Šilutės naujienose”.