Kartu su „Atlaja“ pasitikite „Aukso paukštę“

Aukso pauksteBalandžio 19 d. 17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centro didžiojoje salėje vyks šokių festivalis „Šokim trypkim – 2013“, skirtas „Aukso paukštės“ nominacijos įteikimui geriausiai vaikų šokių grupei „ATLAJA“ ir jos vadovei Ritai Kurpeikytei.

Į Šilutę jau penktąjį kartą atskris „Aukso paukštė“ – aukščiausias įvertinimas, kurį Lietuvoje gali pelnyti saviveiklos kolektyvas.

Šiemet šį garbingą apdovanojimą „Atlaja” pelnė už 2012 m. veiklą.

„Aukso paukštės“ apdovanojimą 1999 m. įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas.

Iki šiol „Aukso paukštes“ Šilutėje yra pelnę keturi mūsų rajono mėgėjų meno kolektyvai: šokių kolektyvas „Juknaičiai“ (2005 m.), Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ (2006 m.), folkloro ansamblis „Verdainė“ (2007 m.) ir Žibų pradinės mokyklos šokių grupė „Žiburėlis“ (2007 m.).

Šiais metais paukštė į Šilutę atskris penktąjį kartą – jaunimo liaudiškų šokių grupė „Atlaja“ įvertinta kaip geriausias Lietuvoje vaikų ir moksleivių šokių kolektyvas 2012 metais.

„Aukso paukštės“ nominacijos Lietuvoje teikiamos siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus.

Kiekvienų metų I ketvirtį nominuotų meno kolektyvų viešų koncertų metu laureatams teikiama „Aukso paukštė“ – tai garbės, pripažinimo ir įvertinimo ženklas. Taip pat skiriama ir 1 000 Lt premija meno kolektyvo vadovui.

Nugalėtojai į tą pačią nominaciją gali pretenduoti ne anksčiau kaip po 5 metų.

Renginys nemokamas, todėl kviečiami visi susidomėję!