Kas dešimtame eismo įvykyje – motociklininkai

Atšilus orams gatvėse padaugėjo dviratininkų, paspirtukininkų ir motociklininkų. Didesnė transporto priemonių įvairovė keliuose iš visų eismo dalyvių reikalauja daugiau atidumo. Jo stoka dažnai nulemia susidūrimus su motociklais ir mopedais, kurie pernai sudarė 10 proc. visų eismo įvykių.

Įvykiai su motociklais itin skaudūs

„ERGO“ atstovas Raimondas Bieliauskas sako, kad pernai bendrovė fiksavo daugiau kaip 200 įvykių, kuriuose dalyvavo motociklai. Vidutinė juose patirtų nuostolių suma viršijo 3 tūkst. eurų, o didžiausia siekė net 24,5 tūkst. eurų.

„Įvykiai, kuriuose dalyvauja motociklai, yra skaudūs, o labiausiai juose nukenčia būtent motociklų vairuotojai ir keleiviai. Dažniausiai tokie įvykiai įvyksta dėl viršijamo greičio ir atidumo stokos. Automobilių vairuotojai išvažiuodami iš šalutinių kelių ar stovėjimo aikštelių, apsisukinėdami, rikiuodamiesi dažnai nepastebi ir dėl to nepraleidžia motociklininkų. Tokiomis aplinkybėmis pernai patirtos didžiausios su motociklais susijusios žalos“, – pažymi R. Bieliauskas.

Motociklininkai neretai pervertina savo galimybes. Keletą didelių žalų bendrovė pernai fiksavo įvykiuose, kai motociklininkai ar motorolerių vairuotojai lenkdami išvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į atvažiuojančius automobilius. Pavojingų situacijų nutinka ir motociklininkams išsukinėjant iš šalutinio kelio, neįsitikinę, kad važiuoti saugu, jie sukelia skaudžias avarijas.

„Motociklų vairuotojams svarbu patiems saugoti save. Reikia pasirūpinti šalmu, rankų, kojų ir nugaros apsaugomis, rinktis tinkamą avalynę. Šiltuoju sezonu dalis motociklininkų vairuoja apsirengę lengvais rūbais, o avarijos atveju tokia apranga sąlygoja didelę žalą sveikatai. Būtina pasirūpinti ir gera motociklo ar mopedo technine būkle, ypatingą dėmesį skiriant stabdžiams bei žibintams. Geriau matomiems kelyje leidžia būti ir ryški apranga“, – sako R. Bieliauskas.

Įvertinkite sąlygas

Nors termometrų stulpeliai kyla vis aukščiau, rytais asfaltas gali būti šaltas, o tai lemia prastesnį padangų sukibimą su kelio danga. Manevruojant kelyje tą omenyje reikia turėti visiems eismo dalyviams, o ypač motociklininkams.

„Šiluma neturėtų būti priežastimi atsipalaiduoti. Motociklininkams ypač pavojingos gali būti duobės, kurių po žiemos keliuose netrūksta. Jei automobilių vairuotojai nepastebėję duobės dažniausiai atsiperka išpilta kava ar žala automobiliui, tai motociklininkams net ir nedidelis kelio nelygumas gali baigtis prarasta motociklo kontrole”, – sako R. Bieliauskas.

Ypač pirmosiomis šiltojo sezono savaitėmis gerokai atidesni turėtų būti ir automobilių vairuotojai. Motociklininkas šalia atsidurti gali labai staiga, todėl kiekviena kitur nukreipto dėmesio akimirka gali būti lemiama.

Artėjant pirmąjį gegužės savaitgalį tradiciškai motociklininkų bendruomenės skelbiamam motociklų sezono atidarymui, visiems eismo dalyviams svarbu įsisąmoninti, kad jie kelyje yra ne vieni. “Atsakomybė ne tik už savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą tikrai leistų sumažinti eismo įvykių skaičių keliuose“, – įsitikinęs R. Bieliauskas.

BNS inf.