Kas ilgai laukta, pagaliau tapo realybe: Kintai turi varpinę

Liepos 28 d., 18 val. Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia kviečia miestelio bendruomenės narius dar kartą aptarti Mažosios bažnyčios naudojimo galimybes. Taip pat aptarti į Kintus jau parvežtos varpinės pastatymo, pajungimo bei finansavimo klausimai.

Iš Vokietijos į Kintus atkeliavo ilgai laukta varpinė su trimis varpais.

Po šešerių metų laukimo iš Vokietijos į Kintus pagaliau atkeliavo ilgai laukta varpinė su trimis varpais. Varpinės bokštas yra 9,2 m aukščio ir sveria 2,4 tonos. Varpinė jau pastatyta aikštelėje prie Mažosios Kintų bažnyčios.

Dar 2015 metais Lietuvoje gyvenantis Vokietijos pilietis Eduard Reichert redakcijoms išsiuntinėjo atvirą laišką, kuriame buvo išsakomos mintys dėl kelių šimtmečių istoriją saugančių Kintų miestelio bažnyčių ateities, varpinės statybos ir galimybių joje įrengti kolumbariumą. Kartu pateiktos ir Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigo Mindaugo Žilinskio mintys ta pačia tema, kviečiančios diskutuoti visas suinteresuotas puses.

Prabėgo šešeri metai ir štai, kas ilgai laukta, pagaliau tapo realybe.

Vokietijoje birželio 28 d. varpinė buvo demontuota ir išvežta į kranų įmonės patalpas. Vėliau transporto įmonės keltu atgabenta Lietuvą, į Kintus. Gražus projektas!

Už parengiamųjų darbų ir transporto organizavimą bei transporto išlaidas Kintų evangelikų liuteronų bažnyčios miestelio bendruomenės nariams reikės anksčiau ar vėliau surinkti beveik 10 000 eurų.

Pasak kunigo M. Žilinskio, rugpjūčio 15 d., 14 val. įvyks varpinės pašventinimas.