Kas svarbu renkantis įkrovimo stotelę elektromobiliui?

Džiuginanti tendencija: nusprendus įsigyti naują automobilį, vis dažnesnis lietuvis linksta prie galimybės sėstis prie elektromobilio ar hibridinio automobilio vairo. Tokį sprendimą gali paskatinti tiek sparčiai augančios, neretai – ir į neregėtas aukštumas pakylančios benzino ir dyzelinio kuro kainos. Kitus, sąmoningai ir globaliai mąstančius asmenis motyvuoja noras, atsisakius įprastos taršios transporto priemonės, įdėti realų indėlį, prisidedant prie aplinkosaugos idėjų puoselėjimo.

Tiesa, nepakanka apsispręsti dėl elektromobilio įsigijimo bei išsirinkti konkretų transporto priemonės modelį. Siekiant maksimalaus patogumo, svarbu pasirūpinti ir tinkamomis sąlygomis elektromobilio eksploatacijai. Kitaip sakant, tinkamas elektromobilių įkrovimo stotelės pasirinkimas ir montavimas yra būtinas procesas. Su šios rūšies produktais dažnas susiduria pirmą kartą, tad, natūralu, kyla daug klausimų, renkantis tinkamiausią elektromobilių įkrovimo stotelę. Į pastaruosius šiame straipsnyje ir supažindinsime.

Stotelės įkrovimo galia

Tai bene pagrindinis, tiesiogiai su įkrovimo sparta susijęs kriterijus, kuriuo, renkantis elektromobilio įkrovimo stotelę, reikėtų vadovautis. Logiška: kuo didesnė įkrovimo galia, kuri yra matuojama kilovatais (kW), tuo sparčiau elektromobilis bus pakrautas ir vėl galės išriedėti į kelią. Renkantis įrangą pagal šį įkrovimo galios kriterijų, svarbu vadovautis tiek konkretaus elektromobilio įkrovimo specifikacijomis, tiek ir individualiais poreikiais, susijusiais su transporto priemonės naudojimu ir įkrovimu. Pavyzdžiui, prie namų montuojamos, asmeniniam naudojimui skirtos stotelės įprastai būna nuo 3,7  kW iki 22 kW galios, tuo tarpu komercinės, žinoma, gali būti ir dar galingesnės.

Suderinamumas su turimu elektromobiliu

Priklausomai nuo elektromobilio modelio, skiriasi ir įkrovimo jungtys (pvz., „CCS“, „CHAdeMO“, „Type 2“ ir kita). Tad, pirmiausiai, labai svarbu žinoti, kokia jungtis sumontuota jūsų transporto priemonėje ir įsitikinti, ar pasirinkta stotelė yra suderinta su pastarąja. Tiesa, elektromobilių įkrovimo stotelės, turinčios „Type 2“ jungtį, atitinkančią IEC 62196-2 standartą – universalus sprendimas, suderinamas su dauguma elektromobilių, tad puikiai tinkantis tiek asmeniniam, tiek komerciniam naudojimui.

Garantija ir techninė priežiūra

Rekomenduoja rinktis tik iš patikimų, rinkoje žinomų gamintojų įkrovimo stotelių asortimento. Taip būsite užtikrinti, jog susidūrus su prietaiso veikimo problemomis, galėsite be vargo pasinaudoti produktui taikoma garantija ir gauti profesionalią, operatyvią pagalbą.

Papildomos funkcijos

Augant elektromobilių, tad kartu ir įkrovimo stotelių paklausai, natūralu, gamintojai stengiasi pasiūlyti kuo funkcionalesnius šios prekių kategorijos įrenginius. Atsižvelgiant į individualius poreikius bei finansines galimybes (savaime suprantama, gaminio funkcionalumas tiesiogiai susijęs su kaina), galima rinktis įkrovimo stoteles su nuotoliniu valdymo mobiliąja programėle galimybe, greito įkrovimo funkcija, apsauga nuo perkaitimo ir pan.

Montavimo ypatybės

Elektromobilio įkrovimo stotelės montavimo ypatybės (ant sienos ar specialiai pritaikyto stovo) yra susijusios su konkrečiu gaminio modeliu ir gamintoju. Įprastai ant pastato sienos montuojamos stotelės – sprendimas, taikomas individualiuose namuose.  Tuo tarpu specialūs stovai, ant kurių tvirtinamos stotelės – komercinėse aikštelėse ar viešose vietose, kurioje prieinama elektromobilio įkrovimo paslauga.

Elektromobilio įkrovimo aikštelės montavimą rekomenduojama patikėti profesionaliems elektrikams, su kuriais derėtų aptarti ir konkretaus šios prekės modelio pasirinkimą. Žinoma, profesionalią konsultaciją šiuo klausimu visada pasirengusi suteikti ir NRR.lt komanda.