Katyčių jaunimas turi kur leisti laisvalaikį – atvirą erdvę

katyciu jaunimo erdve 78nRugpjūčio 7 dieną Katyčių pagrindinėje mokykloje atidaryta atvira jaunimo erdvė „KJ loftas“.

Tokios erdvės, kuriose jaunimas turi plačias galimybes saviraiškai, jau kuriamos visoje Lietuvoje, remiant Jaunimo reikalų departamentui.

Katyčių jaunimas susibūrė ir oficialiai įregistravo neformalaus jaunimo grupę, kuriai vadovauti ėmėsi vietos pedagogas Rimvydas Petrauskis. Vadovas negali atsidžiaugti savo jaunųjų talkininkų iniciatyvumu ir tvirtina, jog netiesa, kad jaunimas šiandien nieko nenori: anot jo, jauni žmonės nori visko ir yra labai aktyvūs, tereikia suteikti jiems galimybes saviraiškai.

Prasmingai panaudojo 1800 eurųkatyciu jaunimo erdve DSC 0124 n

Kai Jaunimo reikalų departamentas paskelbė konkursą įrengti jaunimo erdves, viena iš sąlygų buvo, kad pretenduojantys į finansavimą jau turėtų patalpas tokiai erdvei. Katyčių jaunimas jas jau turėjo – vietos pagrindinės mokykla buvo skyrusi kelias patalpas, jas suremontavo.

Jaunimo reikalų departamento konkursui, pasak R.Petrauskio, buvo pateikta iš viso apie 70 paraiškų, kriterijus atitiko ir finansavimas skirtas dviem dešimtims. Tarp pastarųjų buvo ir Katyčių neformalaus jaunimo grupė, kuriai skirta 1800 eurų atviros jaunimo erdvės veiklai organizuoti.

Katytiškiai už šiuos pinigus įsigijo daugiafunkcių treniruoklių, stalo žaidimų, biliardo įrangą, įrengė krepšinio aikštelę.

Įkurtuvių dieną šventės dalyvius sveikino rajono savivaldybės ir Katyčių seniūnijos atstovai, džiugino gitaristų koncertas. Besižavintys šiuo instrumentu galėjo dalyvauti grojimo gitara mokymuose, kuriuos vedė muzikos mokytoja Dalia Kriščiūnienė.

Vėliau visi susirinkusieji dalyvavo sporto varžybose, kurias organizavo atviros jaunimo erdvės savanoris Edvardas Juraška su gausiu pagalbininkų būriu. Jaunimas iš Katyčių, Stubrių, Degučių, Šilalės r. Pajūralio, Pašyšių galėjo išmėginti savo jėgas krepšinio, paplūdimio tinklinio, rankų lenkimo ir kitose sporto rungtyse.

Jaunimas tądien kūrė sugyvenimo taisykles, kurias visiems žaismingai pristatė renginio vedėjos Laura Glemžaitė ir Karolina Pociūtė. Susirinkusieji buvo pakviesti į grupės formavimo ir „Energy“ žaidimus, todėl geriau pažino vienas kitą, patyrė malonių emocijų.

Katytiškiai nepamiršo padėkoti visiems svečiams, o ypač Stubrių jaunimui, kuris ne tik lanko šią erdvę, bet ir padeda organizuoti veiklas bei savanoriauja.

Vadovas labai dėkingas ir prie projekto įgyvendinimo prisidėjusiems rėmėjams: UAB „Megira“, Katyčių bendruomenei, Jonui Lukošaičiui, ūkininkui Algirdui Pieteraičiui, Giedriui Overlingui, Arūno Juškevičiaus įmonei „Simbadas“.

Atėjęs nesijausk įsipareigojęs

katyciu jaunimo erdve krepsinis DSC 0204 nŠiandien šios patalpos atviros visiems, čia budintys savanoriai jaunų žmonių laukia nuo 8 iki 17 valandos. „Bet nereikia manyti, jog atėjęs į šią erdvę jaunuolis įsipareigoja imtis kokios nors veiklos. Jei nenori žaisti kokių žaidimų, gali susipažinti ir pabendrauti su bendraamžiais, o jei nori vienatvės – tiesiog sėdi ir spaudo telefono mygtukus – dėl to niekas neprieštaraus“, – pasakoja R.Petrauskis.

Ir Katyčių, ir aplinkinių kaimų jaunimas jau suspėjo taip pamėgti naująją savo erdvę, kad dabar joje kasdien apsilanko ir keliolika, o kartais net ir keliasdešimt žmonių. Populiariausias jų užsiėmimas kol kas yra biliardas.

R.Petrauskis sako negalintis atsidžiaugti vietos savanorių – įvairaus amžiaus jaunuolių pagalba. Jie ir visą įrangą patys surinko, ir tvarką patalpose prižiūri taip, kad jokių incidentų čia nebūna, padeda vadovui organizuoti veiklas. Ypač aktyvūs, anot jo, yra Rapolas Snitkus, Rokas Tūbutis, Oleandras Nazarovas ir Domantas Pielikis, Austėja Bendžiūtė, Agnė Glemžaitė ir kiti. Etatinių darbuotojų nėra.

Gerų žodžių jaunimo iniciatyvoms negaili ir jaunuolių mamos, mat jos jau žino, kad iš namų išėję vaikai atvirojei erdvėje tikrai ras gerų užsiėmimų ir prasmingos veiklos su bendraamžiais, galės realizuoti save įvairiose veiklose: sporto, muzikos, planuoti įvairius renginius, konkursus, išvykas, diskutuoti aktualiomis jaunimui temomis ir kt.

Katyčių jaunimo erdvėje laukiamas jaunimas nuo 14 iki 29 metų, jokių apribojimų ar išskirtinių reikalavimų ateinantiems nėra.

„Šioje erdvėje niekada nėra liūdna“, – sako organizacijos vadovas, jam pritaria ir patys jaunuoliai.