Katyčių šventėje dalyvavo ir šiaudiniai katinai

KATYCIAI 7Šiemet Katyčių šventė išskirtinė buvo kūrybiškumu – keturios komandos kūrė ekologiškas skulptūras iš šiaudų, gėlių ir vaisių. Įspūdingiausias buvo Stubrių gyvenvietės bendruomenės komandos kūrinys – žmogaus ūgio Katyčių simbolio – Katino skulptūra.

Šventės metu pagerbti senas sodybas gražiai atnaujinę šeimininkai, naujagimių tėveliai. Daug įdomybių į šventinę programą įnešė Usėnų medžiotojų klubo nariai, dažniausiai medžiojantys Katyčių apylinkėse.

Sveikino merė ir medžiotojai

Nelengva kaime organizuoti šventę, kai geras oras, ir ūkininkų laukia tiek daug neatidėliotinų ūkio darbų. Taip ne kartą Katyčių miestelio šventėje „Ir piliakalniai kalba“ guodėsi šventės vedėja Ingrida Jokšienė. Į miestelio centre surengtą šventę žmonės KATYCIAI 5aktyviau pradėjo rinktis tik vakarop, kai numatyta programa jau buvo įpusėjusi.

Katyčių miestelio šventę pirmą kartą aplankė ir rajono merė Daiva Žebelienė. Ji pasidžiaugė, kad katytiškiams dangus padovanojo gerą orą, kad šventė surengta tokią visai Lietuvai brangią – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. D.Žebelienė palinkėjo visiems kurti tokią Lietuvą, kurioje būtų galima įgyvendinti visus geriausius siekius.

Susirinkusiuosius pasveikino ir Usėnų medžiotojų klubas. Šio būrelio nariai yra ir Katyčių miestelio šventės rėmėjai. Medžioklių pirmininkas Algis Uselis sakė, kad nors būrelio pavadinime yra Usėnų vardas, tačiau daugiausia jie medžioja Katyčių seniūnijos miškuose. Šiam klubui priklausantis Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus bei katytiškis Jonas Lukošaitis visus pakvietė pasivaišinti medžiotojų virta sriuba.

Medžiotojai šventės aikštę papuošė savo trofėjų stendu, medžiotojų šeimų nariai surengė medžioklės šunų paradą. Be to, šventės organizatorius, rajono merę bei kitus svečius medžiotojai padabino originaliais karoliais, suvertais iš tuščių šovinių gilzių.

Puošmenos – ekologiškos skulptūros

Katyčių aikštę, kurioje vyko šventė, papuošė ekologiškos skulptūros, kurias iš šiaudų supynė kelios komandos.
KATYCCIAI
Moterys ir merginos, pasivadinusios „Rugiagėlėmis“, nupynė Katyčių miestelio simbolio – katino „portretą“. Vaikų komanda nupynė „Paukštelio lizdą“, dvi merginos, pasivadinusios „Šiaudinukėmis“, sukūrė „Akvariumą“.

O Stubrių bendruomenės moterys Katyčiams nupynė žmogaus ūgio miestelio simbolį – įspūdingą katiną.

Visų skulptūrų autoriai buvo apdovanoti Katyčių seniūnės Juzefos Tamavičienės diplomais ir dovanomis.

Apdovanojimą atsiimdama Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė visus pakvietė kitais metais susitikti vasaros šventėje Stubriuose.

Užderėjo vaikų

Graži Katyčių šventės tradicija – pagerbti žmones, kurie atnaujino senas sodybas. Šiemet „Atgimusių sodybų“ prizus gavo Tatjana ir Rimantas Juodžiai, Diana ir Darius Mickai.

Seniūnės J.Tamavičienės padėkos raštas už pilietiškumą kovoje su nusikalstamumu buvo įteiktas jaunai ūkininkei Ievai Šliupaitei, kurios įžvalgumas padėjo pareigūnams išaiškinti vagių gaują.

Didelės pagarbos nusipelnė ir jauni tėvai, kurie per praėjusius metus susilaukė atžalų. Plojimai skirti Juritai Anochinaitei ir Laimonui Balseriui (augina sūnų Danielių), Monikai Juodytei ir Audriui Gudeliūnui (augina sūnų Eriką), Viktorijai ir Algirdui KATYCIAI 4Peteraičiams (augina Pijų), Laurai Šeputytei ir Aidui Būdui (augina sūnų Augustą), Indrei ir Osvaldui Giruliams (augina dukrą Faustą), Laurai Andrejauskaitei ir Airidui Budrikui, susilaukusiems Danieliaus.

Šventinį koncertą pradėjo Šilutės rajono kolektyvai – Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta“, Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“. Vakare koncertavo svečiai – liaudiškos muzikos kolektyvas iš Klaipėdos „Mingė“ ir Donalda Meiželytė.

Šventė baigėsi 23 valandą – kaimo žmonėms akivaizdžiai per anksti.