Dar viena rajono seniūnija turi savo vėliavą – Valstybės dieną ją pašventino ir katytiškiai. Kasmetinės savo šventės „Ir piliakalniai kalba“ metu jie ir vėl surengė rajono liaudiškos muzikos kapelų varžytuves, padidino kitą savo simbolį – jau piliakalniu vadinamą Gerumo akmenų kalną, pagerbė gražiausiai besitvarkančius sodybų šeimininkus.
Pašventino seniūnijos vėliavą
Turėti savo vėliavą buvo sena katytiškių svajonė, tik, pasak seniūnės Juzefos Tamavičienės, vis atsitrenkdavusi į amžiną pinigų stygiaus problemą. O jų reikėjo nemažai: beveik 4000 litų kainavo projektas, dar 3600 litų teko rasti vėliavai pasiūti ir išsiuvinėti.
Katyčių simbolyje matomas šio miestelio simbolis – turgavietė su arkomis. Tokios, anot seniūnės, nėra daugiau niekur Lietuvoje. Dar sukasi du ratai, jungiantys praeitį su ateitimi.
Svarstydami savo vėliavos viziją, katytiškiai buvo išreiškę norą, kad joje būtų pavaizduota ypatinga – akmenimis grįsta – jų miestelio aikštė, vietos evangelikų liuteronų bažnyčia. Bet Heraldikos komisija patarė, jog tokie ženklai yra daugelyje gyvenviečių, tad juos pasirinkę katytiškiai nebūtų išskirtiniai.
Ir štai penktadienį vėliava pašventinta vietos maldos namuose. Į šias iškilmes susirinko pilnutėlė bažnyčia. „Kaip kitaip – juk turime savo vėliavą, tai mūsų pasididžiavimas“, – tarpusavyje kalbėjo katytiškiai.
Beje, maldos namus katytiškiai artėjant šventei irgi sugebėjo atnaujinti. Lėšų remontui rado parapija, talkininkų atsiuntė seniūnija, dažų skyrė švedų labdaros organizacija „Pagalba Lietuvai“.
Svečiai dovanų vežė akmenis
Kai visa šalis švenčia Valstybės dieną, katytiškiai irgi negali nusėdėti namie – jie tą dieną rengia kapelų šventę. Šiemet scenoje griežė „Lolytėlė“ iš Bikavėnų, „Žaliakalnis“ iš Žemaičių Naumiesčio, „Karčema“ ir „Karčemėlė“ iš Šilutės, „Verpstė“ iš Usėnų ir „Delta“ su ansambliu „Kvietkelis“ – Šilutės neįgaliųjų draugijos atstovai.
Šventės dalyvius sveikino seniūnė J.Tamavičienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, rajono Tarybos narys Vladas Kainovaitis. Pastarieji ir po tradicinę, katytiškių laukiamą dovaną – akmenį – atvežė, geriausius palinkėjimus ant jų užrašę.
Gerumo akmenis su palinkėjimais katytiškiams į kalną krovė ir visi muzikantai, tad jau girdėjosi pasvarstymų, jog Gerumo kalnas greit su vietos piliakalniais aukščiu varžytis galėsiąs. O kol kas šioji seniūnija garsi rajone aukščiausiu Akmeniškių piliakalniu, 14 metrų virš jūros lygio iškilusiu.
Gražiai besitvarkančių nemažėja
Trenkė vyrai ir moterys skambius maršus ir polkas, romantiškus valsus, traukė dainas apie tėvynę Lietuvą (kad nepamirštų, ką tądien švenčia) ir apie kvepiančius klevus, o žiūrovams kvepėjo virš galvų žydinčios liepos.
Žiūrovus į šokio sūkurį kvietė šventės vedėja Vaida Galinskienė. Nors šokėjus ir katytiškių augintomis braškėmis vaišino, bet nelengvai jai sekėsi – vos viena kita pora drįso išeiti į aikštės vidurį. Šokančiųjų gausa buvo suinteresuoti ir muzikantai, mat vedėja pagrasino stebėsianti, per kurios kapelos pasirodymą bus daugiausiai šokėjų. Daugiausia jų atsirado tik tuomet, kai suktis aikštėje pradėjo seniūnė J.Tamavičienė ir jos padėjėjas Viktoras Vaitiekovas.
J.Tamavičienė pasidžiaugė, kad nors gražiausių sodybų šeimininkai pagerbiami kasmet, vis atsiranda naujų gražių sodybų. Šiemet atsiimti apdovanojimų už aplinkos puoselėjimą pakviesti katytiškiai Danutė ir Albinas Dulkiai bei Irena ir Kęstas Elertai, stubriškiai Dovilė ir Mindaugas Jokubauskai. Jiems įteikta gėlių ir apie gražiai tvarkomas sodybas informuojančios lentos.
Vakare kartu su Kauno ansambliu „Ainiai“ katytiškiai po savo vėliava irgi giedojo tautinę giesmę, o visai vėlai linksminosi diskotekoje.
Rašyti atsakymą