Katytiškiai ES programos „Veiklus jaunimas“ projekte „Murkiantys katinai“ nevengia iššūkių

katyciai projektas katinaiNeformali jaunų žmonių grupė iš Katyčių „KITE KATE“, įgyvendindama programos „Veiklus jaunimas“ projektą „Murkiantys katinai“, siekia keisti stereotipinį požiūrį į jaunus žmones.

Kyla klausimas, kodėl pasirinktas toks projekto  pavadinimas? Dėl to, kad visa ši jaunų žmonių grupė gyvena Katyčių seniūnijoje.

Katinas – prieštaringai vertinamas gyvūnas, vieniems – tai namų jaukumo ir šilumos simbolis, kitiems – tai grėsmės (juoda katė) pranašas, tad ir jaunimas vertinamas nevienodai.

Jaunimas šiuo projektu neformaliais kūrybiniais veiklos metodais bando keisti savo aplinką ir pačius save.

Pirmoji veikla buvo iššūkis išmokti groti gitaromis. Iš pradžių idėja atrodė neįgyvendinima, tačiau kai susibūrė gausus bendraminčių būrys (mūsų – net 22), viskas sekasi lengviau.

Jaunimas šiame kupiname iššūkių kelyje jau įgyvendino veiklas, kuriomis galės pasidžiaugti ne tik jie patys, bet ir bendruomenė. Seminare su tautodailininku Edmundu Naujoku susipažinome su medžio skulptūros ypatumais. Praktinio seminaro metu buvo sukurta ąžuolinė skulptūra – suolelis „Katinai“. Su šiuo kūriniu visa Katyčių seniūnijos bendruomenė galės susipažinti balandžio mėnesį per planuojamą organizuoti Jaunimo dieną.

Kūrybinė veikla neapsiėjo be iššūkių: sunku buvo rasti tinkamą ąžuolą skulptūrai, todėl dėkojame Rambyno girininkui Ričardui Mažučiui už neįkainojamą pagalbą.
katyciai projektas katinai dirba
Gruodžio 13 dieną apsilankėme Žemaičių Naumiesčio parapijos namuose, kur susitikome su katalikišku jaunimu. Buvome svetingai priimti vietos jaunimo bei jų vadovės Virginijos Rupainienės. Jaunimo grupė „KITE KATE“ pristatė vykdomo projekto tikslus ir įgyvendintus darbus. Visi buvo įtraukti į grupines kūrybines veiklas. Perteikėme savo patirtį formuojant grupes, kūrėme dainų žodžius bei muziką. Bendrai sukurtos dainos nuskambėjo šauniai.

Vėliau susėdęs prie adventinio stalo jaunimas bendravo ir dalijosi patirtimi.

Renginys baigėsi grafičio piešimu, piešėme bendrą paveikslą. Žinoma, daugeliui tai buvo pirmas kartas, todėl paveikslas išėjo itin „modernus“. „KITE KATE“ grupė pakvietė jaunuolius į Katyčiuose balandį vyksiančią Jaunimo dieną.

Naumiestiškiai neliko skolingi ir mūsų jaunimo grupę apdovanojo autoriniais skirtukais, skirtais Žemaičių krikšto 600 metų sukakčiai, bei saldžiomis dovanomis.

Projektas tęsis iki gegužės, todėl manome, kad atliksime dar daug gražių darbų. To negalėtumėme padaryti be ES programos „Veiklus jaunimas“ finansinės paramos.