Katytiškiai pagerbė karalių Mindaugą, „sukvietė“ etnografinius regionus

 DSCN7725Liepos 4-ąją vasaros saulė kaitino negailestingai ir visus kvietė laiką praleisti bei atsigaivinti prie vandens telkinių, tačiau į tradicinę Katyčių šventę sugužėjo, suvažiavo būriai šios seniūnijos gyventojų ir svečių.

Pirmą kartą katytiškiai į savo miestelio šventę susirinko daugiau kaip prieš dešimtmetį, būtent liepos 6-ąją. Šiemet ši šventė surengta Valstybės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse. Simboliškai keliaudami po visus Lietuvos regionus, giedodami „Tautišką giesmę“, savo darbus ir mintis Katyčių seniūnijos gyventojai skyrė Lietuvos valstybei.   
„Sukvietė“ etnografinius regionus   DSCN7846

Šventę pradėjusi Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kultūros veiklos vadybininkė Nijolė Stanelienė sakė, kad katytiškiai koja kojon žengia su gyvenimu ir, minėdami miestelio šventę, atiduoda pagarbą Etnografinių regionų metams.

Renginio vedėja pakvietė sutikti į aikštę atžygiuojančią iškilmingą procesiją, nešančią istorinius Lietuvos valstybės ir Katyčių seniūnijos simbolius. Katyčių bendruomenės tarybos narys, Versmininkų seniūnaitis Viktoras Pielikis nešė istorinę mūsų valstybės vėliavą, kurios raudoname fone – Vytis. Ji atkartoja tą vėliavą, su kuria Žalgirio mūšyje kovojo Didžiosios Lietuvos kunigaikštystės kariuomenė.

Šalia plazdėjo ir Katyčių seniūnijos vėliava, kurią garbingai iškėlęs nešė Stubrių kaimo bendruomenės tarybos narys Egidijus Stirbys. Šios vėliavos fone – turgavietė su savo arkomis ir dviem ratais, tai – praeities ir dabarties sąsajos.

Tarp abiejų vėliavų, laikydamas uždegtą fakelą, ėjo Katyčių bendruomenės pirmininkas, šiuo metu laikinai einantis seniūno pareigas Viktoras Vaitiekovas. Jis į šventės šurmulį, anot vedėjos L.Stanelienės, atnešė bendruomenės židinį, kuris reiškė viltį, kad visiems šventės dalyviams ši ugnelė įžiebtų veiduose šypsenas, nes nėra nieko svarbiau už žmogaus ryšį su žmogumi.
Eisenoje žengė tautiniais rūbais pasipuošęs Katyčių jaunimas, kuris atnešė visų penkių Lietuvos etnografinių regionų geografines formas.

Kadangi 2015-ieji pavadinti Etnografinių regionų metais, skambant kiekvieną regioną reprezentuojančiai melodijai katytiškiai lyg mozaiką – nuo mažiausio iki didžiausio regiono – žemėlapyje sudėliojo Lietuvą.

DSCN7760Vaišinosi ir apdovanojo šauniausius

„Katyčių seniūnija – taip pat kaip mozaika. Ją sudaro net kelios seniūnaitijos“, – sakė vedėja, primindama pavasarį įvykusius seniūnaičių rinkimus ir pristatydama išrinktuosius: Katyčių seniūnaitę Mariną Lodusovą, Versmininkų seniūnaitį Viktorą Pielikį ir Stubrių seniūnaitę Alytę Stirbienę. Visi seniūnaičiai ant balta staltiese uždengto stalo padėjo pačių pagamintus šventės dalyviams skirtus patiekalus: duonos, sūrio ir putojančios naminės giros.

Kai susirinkusiuosius pasveikino dainininkai ir šokėjai, tradiciškai atėjo metas ir garbingiausių seniūnijos gyventojų apdovanojimams. Seniūno pareigas einantis Katyčių bendruomenės pirmininkas V.Vaitiekovas šiemet pagerbė ne tik darbščiausius gyventojus, bet ir dovanomis pasveikino metų naujagimius: Žilviną Kostrubą iš Versmininkų, Godą Šlimakaitę iš Ulozų, Kamilę Arnašiūtę iš Stubrių, bei jų tėvelius.

Padėkos raštai ir dovanėlės iš seniūno rankų atiteko nuoširdžiausiems padėjėjams. Už visokeriopą pagalbą atliekant seniūnijoje gerus darbus apdovanoti Arūnas Juškevičius, Algirdas Peteraitis, Zigmas Ašmonas, Andrius Nazarovas. Padėkos raštais bei mediniais vežimaičiais, kurie kaip dekoracijos papuoš namų aplinką, pagerbtos ir dvi moterys, kurios puoselėja Katyčių miestelio aplinką – Erika Nausėdienė ir Teresė Murauskienė.

Padėkos raštas už bendruomeniškumą įteiktas Alfonsui Dubinskui, o už aktyvumą bendruomeniniame gyvenime apdovanota Aldona Jurjonienė.

Apdovanoti ir sportininkai

Šeštadienį Katyčiuose šventė vyko nuo pat ryto. Aikštėje prie mokyklos, nepaisydami kaitros šurmuliavo sportininkai – vyko net kelerios varžybos. Jų rezultatus ir nugalėtojus vakaro šventinėje dalyje paskelbė varžybų organizatorius Giedrius Overlingas.
Katyčių tinklinio aikštėje varžėsi net 11 komandų. Anot G.Overlingo, uolūs katytiškai suspėjo ne tik sužaisti už savo miestelį, bet ir pasivaržyti su pašyšiškiais, taip pat tą pačią dieną šventusiems savo kaimo šventę.

Nenugalima buvo jungtinė tinklininkų komanda „Kamana“, antroji – švėkšniškių, o trečioji vieta atiteko stubriškiams.
„Ilgai vyrai lieję prakaitą, kovoję krepšinio aikštėje, Seniūno taurę paliko Katyčiuose“, – džiaugdamasis krepšinio turnyro rezultatais sakė organizatorius. Švėkšnos komanda katytiškiams nusileido vos keliais taškais ir užėmė antrąją vietą, treti liko vainutiškiai.

Prisitraukimų turnyre pirmoji vieta ir apdovanojimas už jėgą bei ištvermę įteiktas svečiui iš Šilutės Domantui Budrikiui, kuris prie skersinio prisitraukė net 27 kartus, antroji vieta atiteko Katyčių seniūnijos gyventojui Tomui Šliupui, trečioji – stubriškiui Valdui Matučiui.

Rankų lenkimo varžybose nenugalimas buvo stubriškis Evaldas Juraška, antrasis – Marius Kondrotas iš Kulėšų, o trečiosios vietos apdovanojimą išsivežė jau minėtas stipruolis D.Budrikis.

Gerumo akmenys ir linksmybės

Po padėkų ir apdovanojimų Katyčių šventė tęsėsi toliau. Jos metu garsusis katytiškių Gerumo akmenų kalnas paaugo dar keliais akmenėliais, kuriuos padovanojo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, rajono meras Vytautas Laurinaitis, šventėje dalyvavę folkloro kolektyvai.

Dainomis ir šokiais linksmino Katyčių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų kolektyvas (vad. V.Gečaitė ir R.Jonaitienė), folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. L.Mieliulytė), liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. K.Budrys), senjorų šokių kolektyvas „Rusnietis“ (vad. S.Mockienė).   Vakarinėje šventės dalyje miestelis ūžė, trepsėjo, lingavo koncerte su grupėmis „Šeduvos bernai“ ir „Nemuno krantai“.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!