Katytiškiai priėmė projekto partnerius

Katyciai 1 Comenius susitikimas Projekto dalyviaiNuo praėjusių metų rugsėjo Katyčių pagrindinė mokykla dalyvauja daugiašalės partnerystės Comenius projekte „The Seasons – resources for developing key skills to our students“ („Metų laikai – mokinių įgūdžių ugdymo šaltinis“).

Projekto partnerės – mokyklos iš Lenkijos (Stromiec /Bože), Turkijos (Hatay /Pays), Ispanijos (Huelva /Almonte), Italijos (Moncalvo), Čekijos (Jeseniki /Bela pod Pradedem). Projekto iniciatorė ir pagrindinė koordinatorė – mokykla iš Brasovo miesto Rumunijoje.

Pagrindinė projekto idėja – pažvelgti į aplinkinį pasaulį bei kasdienį žmogaus gyvenimą per metų laikų kaitos prizmę. Vykdomos veiklos apjungia aplinkos stebėjimus, ekologines iniciatyvas, kūrybinius užsiėmimus, literatūrinius skaitymus lietuvių bei anglų kalbomis. Jas įgyvendindami mokiniai ir mokytojai mokosi dirbti komandoje, bendrauti su kitų šalių mokiniais ir mokytojais.

Rugsėjo pabaigoje Katyčiuose vyko jau ketvirtasis projekte dalyvaujančių mokyklų susitikimas. Taip buvo užbaigtas pirmųjų projekto metų ratas, prasidėjęs praėjusį rudenį Brasove. Susitikimo Katyčiuose tema buvo „Vasara“, o data simboliškai sutapo su astronomine vasaros pabaiga bei rudens pradžia – Rudens lyge.

Katyčiuose susirinkusius svečius ir vietinius mokinius bei mokytojus pasveikino rajono mero pavaduotojas Algirdas Gečas, Savivaldybės Švietimo skyriaus atstovė Vida Kubaitienė, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė, Katyčių pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Plaipa. Jiems koncertavo Katyčių mokiniai ir mokytojai, surengta ekskursija po mokyklą.

Kiekvienos dalyvaujančios mokyklos komanda pristatė namų darbą „Vasara mano šalyje“. Džiugino pristatymų turinio ir formatų įvairovė: nuo trumpo vaidinimo iki rimtos objektyvių rudens kriterijų analizės.

Atvykusieji mokiniai ir mokytojai apsilankė Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur, skambant vargonų muzikai bei Katyciai 2 Comenius susitikimas Itali mokini dovana Katyi mokyklaigiesmėms, juos pasitiko kunigas Reinholdas Moras. Taip pat jie svečiavosi katytiškių istorijos mokytojo ir bibliotekininkės V. ir A.Valaičių sodyboje, kur galėjo apsidairyti jų kuriamoje liaudies buities ekspozicijoje bei išsikepti tradicinių Mažosios Lietuvos „vofelių“.

Visos susitikimo dienos buvo užpildytos intensyvia veikla, kurios metu svečiai susipažino su Lietuvos gamta, istorija, lankėsi Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Kryžių kalne, Ventės rage, vaikščiojo po Klaipėdos senamiestį. Buvo organizuotos ir kūrybinės dirbtuvės.

Kadangi Lietuva – paukščių, visų pirma – gandrų, šalis, pavasarį minime 40 paukščių dieną, o rudens pradžioje – paukščių palydas, tad visiems susitikimo dalyviams buvo pasiūlyta pasigaminti savo paukštį iš šieno, kitų gamtinių medžiagų ir jį paruošti tolimai kelionei. Svečiams padėjo tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai.

Susitikimo pabaigoje buvo apibendrintos vykdytos veiklos, patikslintas tolesnis projekto veiklos planas. Penktasis projekto susitikimas vyks lapkričio 3-7 dienomis Almonte, Ispanijoje.

Dėkojame visiems mokiniams, jų tėvams, bendruomenės atstovams, VšĮ „Kretingos maistas“, padėjusiems organizuoti projekto susitikimą Katyčiuose.

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija.