Kaune nugaišusiai gulbei patvirtintas paukščių gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Kaune rastai gulbei nebylei patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo H5N1 potipio virusas. Nugaišusi gulbė rasta Nemuno pakrantėje, tai pirmas ligos atvejis šiemet Lietuvoje.

Apie pastebėtą gulbę Nemuno pakrantėje tarnyboms pranešė neabejingas pilietis. Netoli M. K. Čiurlionio tilto gausiai būriuojasi vandens paukščiai, o gyventojai mėgsta juos lesinti. Nors tikimybė, kad virusas nuo gaišenos galėjo patekti žmonėms ar naminiams paukščiams beveik nulinė, tačiau grėsmė, kad atšilus orams virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais į ūkius didelė. Todėl tiriami visi rasti nugaišę paukščiai, o paukščių augintojai raginami stiprinti ūkių stebėseną bei saugumą.

VMVT primena, kad paukščių migracijos laikotarpiu įsigalioja tam tikri draudimai, nurodoma laikyti naminius paukščius uždarytus, jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į aikšteles, įrengtas taip, kad jie negalėtų kontaktuoti su laukiniais. Patariama nenaudoti atvirų vandens telkinių vandens naminiams paukščiams girdyti, laikyti pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir gyvūnų, apie pastebėtą sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT. Tikėtina, kad tai nebus vienintelis ligos atvejis, o virusui patekus į ūkius ekonominiai nuostoliai būtų didžiuliai.

Gyventojai, pastebėję laukinių paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti VMVT padaliniui arba visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.

VMVT inf.