Kauno klinikų Kraujo centre reikalingos kraujo atsargos

Kauno klinikų Kraujo centre jaučiamas kritinis visų kraujo grupių trūkumas.

Artėjant šventiniam savaitgaliui, norime pasirūpinti kraujo komponentų atsargomis, kad jų užtektų visiems esamiems ir galimiems pacientas.

<ttt>Kraujo centre reikalingos visos kraujo grupės: O+ ir O- (pirmos teigiamos ir pirmos neigiamos); A+ ir A- (antros teigiamos ir antros neigiamos); B+ ir B- (trečios teigiamos ir trečios neigiamos); AB+ ir AB- (ketvirtos teigiamos ir ketvirtos neigiamos).

Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė pažymi, kad atėjus atostogų metui ir atšilus orams, tampa vis sunkiau pritraukti kraujo donorus. „Šiuo laikotarpiu visuomenės pagalba itin reikalinga, nes vasarą jaučiamas didesnis donorų trūkumas. Deja, vasarą kraujo poreikis nesumažėja. Ypatingai svarbu, kad daugiau donorų apsilankytų Kraujo centre prieš šventines dienas, kai padaugėja traumų, nelaimingų įvykių skaičius, o tuo pačiu ir kraujo poreikis“, – pastebi dr. D. Remeikienė.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas 18-65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti tel.: +370 373 26856, +370 377 87372, +370 373 26500 arba registruotis.