Keletas skaičių iš „Šilutės naujienų“ gyvenimo

LAIKRASTIS 2Birželio 15-ąją skaitytojus pasiekė jubiliejinis – 1500-asis „Šilutės naujienų“ numeris!

Tiek laikraščio numerių išleidome nuo tada, kai 2003-ųjų vasario 16-oji sutapo su naujo Šilutės rajono leidinio gimimu, o vasario 18 dieną dienos šviesą išvydo pirmasis jo numeris. Tiesa, tuomet dar kitu pavadinimu ir vos 700 egzempliorių tiražu. Praėjus 15 metų išties turime kuo pasidžiaugti. Štai tik keletas šiandieninių skaičių.


Šiandien laikraščio tiražas 3000 egzempliorių, jis deklaruojamas ir LR Kultūros ministerijoje. Pusę laikraščio tiražo skaitytojai prenumeruoja tiesiog į namus ar darbovietę.

Beveik 7 metus po atnaujinimo Šilutės krašto naujienomis pulsuojanti svetainė www.silutesnaujienos.lt sulaukė beveik 1,5 milijono lankytojų, o per mėnesį mūsų svetainę skaito vidutiniškai daugiau kaip 20 000  skaitytojų!

Nuo 2018 metų pradžios „Šilutės naujienų“ portalą skaitė 89 055 naudotojai, iš jų 73,5 proc. nauji skaitytojai, 26,5 proc. sugrįžtantys į interneto svetainę pakartotinai. Bendras žiūrėtų puslapių skaičius per 2018-uosius metus siekia – 400 819!

Daugiausiai skaitytojų šiais metais apsilankė balandžio 24-ąją – 3485 lankytojai.

Kaip skaitytojai mus randa internete? Daugiau negu pusę laikraščio internetinės svetainės skaitytojų (50,6 proc.) į portalą pateko naudodamiesi paieškos sistemomis, 34,4 proc. mus rado socialiniuose tinkluose (daugiausiai „Facebook“), 11,2 proc. žinojo ko ieško ir į mūsų svetainę pateko tiesiogiai savo naršyklėje įrašę mūsų adresą, likusieji tai padarė kitais būdais.

Ką skaito www.silutesnaujienos.lt lankytojai? Ar dar gajus tas mitas, kad žmonėms įdomios tik nelaimės, šiurpūs nutikimai ar nusikaltimai? Ogi galime sakyti, kad visai ne! Be pagrindinio svetainės puslapio mus skaitantys internautai labiausiai domėjosi informacija apie tuoktuvininkus, pagrindiniame puslapyje besikeičiančiomis naujienomis, naujausio laikraščio anonsais, astrologine prognoze ir renginiais – visa tai „gerosios naujienos“!

Kokie straipsniai šiais metais sulaukė didžiausio populiarumo ir buvo paskaityti daugiausiai kartų? Štai www.silutesnaujienos.lt straipsnių top 5: „Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną“, „Šilutėje – dar viena odontologijos klinika“, „Šilutės policijos pareigūnai prašo atpažinti vagyste įtariamą moterį“, „Šuns gelbėtoja atsikratė jo pagrobėjos etiketės“, „Vaizdo įrašas: Šilutėje amerikietis krepšininkas nuo laiptų nustūmė niekuo dėtą žmogų“.

Nors ir daugiausiai – beveik 84 proc. mūsų skaitytojai kraštiečiai, tačiau esame skaitomi ir svečiose šalyse, galbūt ten gyvenančių šilutiškių. Tai tokios šalys kaip Didžioji Britanija, Amerika, Vokietija, Norvegija, Peru, Airija ir Švedija.

Nuo vis modernėjančių technologijų neatsilieka ir mūsų krašto naujienas kremtantys internautai: 50,6 proc. jų naujienas skaito išmaniuosiuose telefonuose, 44,3 proc. staliniuose kompiuteriuose ir 5,11 proc. planšetėse.

„Šilutės naujienų“ internetinės svetainės PageRank – 5. Tai didžiausias įvertinimas iš visų rajono laikraščių interneto svetainių. PageRank yra Google naudojamas sąlyginis svetainių reitingas, apibūdinantis svetainių kokybę ir svarbą internete. Jis gali būti nuo 0 iki 10. PageRank nuo 5 ir aukščiau yra suteikiamas žymiai mažesniam skaičiui svetainių, ir tai kai kada leidžia daryti tam tikras išvadas apie tokių svetainių vertę.

„Šilutės naujienų“ feisbuke su mumis draugauja ir kasdien karščiausias naujienas seka apie 17 166 draugų. Tokį didelį draugų ratą esame subūrę vieninteliai iš rajono spaudos atstovų! Tad jeigu dar nesi ant „Šilutės naujienų“ bangos, šok ant jos ir pamėk mus feisbuke. Nuolat augančio draugų skaičiaus skaitliuką gali stebėti kiekvieno naujo numerio pirmojo puslapio viršuje.

Ir visa tai tik todėl, kad Jūs mus mylite ir esate kartu, skaitote mūsų laikraštį, internetinę svetainę ir feisbuką! Tad nuoširdžiai dėkojame visiems ištikimiausiems mūsų skaitytojams, tokios pat ištikimos bendrystės tikimės ir ateityje. Iki naujų susitikimų!