Keli veiksniai, kurie gali padidinti jūsų galimybes gauti paskolą internetu

 

notebook-2386034 1280Kartais gyvenime mes susiduriame su situacijomis, kuriose mums žūtbūt prireikia papildomų lėšų. Pavyzdžiui, tai gali būti būsto remonto būtinybė, automobilio įsigijimas ar tiesiog atsiranda nenumatytų didelių finansinių išlaidų, kurių tiesiog nėra jokios galimybės išvengti. Jei tokiose situacijose mes neturime galimybės arba nenorime finansinės pagalbos kreiptis į savo artimuosius arba draugus, tenka pagalvoti apie kreditorių teikiamas paskolas. Ir nors paskolos internetu kai kuriems iš jūsų gali atrodyti kaip pakankamai rizikingas finansinis sprendimas, vis dėlto kartais tai yra vienintelis sprendimas.

Tačiau kreipiantis dėl paskolos internetu reikia būti tinkamai pasiruošusiems ir pakankamai finansiškai apsišvietusiems. Paskolų palyginimo platforma Finance43 primena, kad paskola yra finansinis įsipareigojimas, kuris tiesiogiai paveikia vartotojo asmeninę finansinę padėtį, todėl priimti tokį svarbų finansinį sprendimą būtina labai atsakingai.

Be abejo, šiuolaikiniai oficialūs kreditoriai visuomet atsižvelgs į jūsų asmeninį kredito reitingą ir jūsų mokumą, todėl jei jūs pateiksite paskolos paraišką internetu, galite būti tikri, kad kreditoriai įvertins visus finansinius duomenis, kurie liudys apie jūsų tikrąją finansinę padėtį. Jei jūsų mokumas bus įvertintas neigiamai ar bus žemesnis nei vidutinis, jūsų galimybės gauti paskolą kur kas labiau sumažės. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jei jūsų kredito reitingas šią akimirką yra žemas, jūs niekuomet nebeturėsite galimybės tikėtis sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo kreipiantis dėl paskolos internetu. Kredito reitingas yra veiksnys, kuris laikui bėgant kinta, atsižvelgiant į daugybę skirtingų finansinių duomenų. Todėl akivaizdu, kad jis gali tiek pagerėti, tiek ir pablogėti. O tai reiškia, kad kiekvienas vartotojas, net ir tas, kurio kredito reitingas šią akimirką yra pakankamai žemas, turi galimybę jį pagerinti ir galiausiai sulaukti teigiamo kreditorių vertinimo.

Patarimai, padedantys lengviau gauti paskolą

Taigi, jei jūs esate numatę kreiptis dėl paskolos internetu ir norite padidinti savo galimybes gauti paskolą iš savo pasirinktų kreditorių, jums būtų verta atsižvelgti į keletą naudingų finansinių patarimų.

Jūsų amžius

Tai yra labai paprastas ir kiekvienam lengvai suprantamas veiksnys. Norėdami gauti paskolą, jūsų amžius turėtų atitikti kreditorių keliamus reikalavimus. Vieni kreditoriai paskolas suteikia 18 metų sulaukusiems asmenims, o kiti taiko 20 arba 21 metų minimalaus amžiaus reikalavimą. Be to, nereikėtų pamiršti, kad kiekvieni kreditoriai nubrėžia ir skirtingą vyresnio amžiaus ribą, todėl prieš kreipdamiesi į kreditorius, būtinai pasidomėkite, kokie yra jų keliami reikalavimai ir ar jūs juos atitinkate. Jei jums šią akimirką yra 20 metų, o jus dominantys kreditoriai taiko 21 metų reikalavimą ir iki 21 metų jums yra likę keli mėnesiai, vertėtų luktelėti ir į kreditorius kreiptis tik tuomet, kai jums sukaks 21 metai.

Jūsų oficiali darbovietė

Jei norima kreiptis dėl paskolos internetu, privalu turėti oficialų darbą ir oficialių nuolatinių pajamų šaltinį, teigiama kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas/greitieji-kreditai svetainėje. Kai kurie vartotojai iki šiol mano, kad kreditoriai atsižvelgia į bet kokias vartotojo gaunamas mėnesines pajamas, tačiau toks požiūris yra labai klaidingas ir neatitinkantis tikrosios situacijos. Todėl jei jūs planuojate pasinaudoti kreditorių teikiamomis paslaugomis, nepamirškite, kad jiems bus svarbu, jog jūs turėtumėte oficialų darbą ir gautumėte oficialias pajamas.
Tuo tarpu, jei šią akimirką jūs neturite oficialaus darbo, visų pirma turėtumėte oficialiai įsidarbinti ir savo naujoje darbovietėje išdirbti bent 4 mėnesius (tai yra minimalus darbo stažo reikalavimas). Žinoma, tai tikrai nereikš, kad jūs po keturių mėnesių laikotarpio akimirksniu galėsite gauti paskolą. Jei norite, kad jūsų galimybės gauti paskolą internetu taptų kur kas didesnės, turėtumėte įgyti didesnį darbo stažą.

Jūsų darbo patirtis

Kai yra kalbama apie kreipimąsi dėl paskolos (ir ypač dėl ilgalaikės paskolos), kreditoriams gali būti aktuali ir jūsų darbo patirties istorija. Trumpiau tariant, jie gali pasidomėti, kokia yra jūsų darbinė praeitis ir kur bei kiek jūs esate dirbę. Tai jiems parodys ar jūs savo darbovietėse dirbate stabiliai ir ilgai, ar vis dėlto jūs esate linkę labai dažnai keisti savo darbovietes. Pastaruoju atveju tai galėtų tapti labai dideliu minusu, dėl kurio kreditoriai galėtų nuspręsti atmesti jūsų jiems pateiktą paskolos internetu paraišką. 

Gaunamos pajamos ir grynosios pajamos

Oficialiems kreditoriams visuomet yra labai svarbios tiek į juos besikreipusio vartotojo gaunamos mėnesinės pajamos, tiek ir grynosios pajamos (pajamos – išlaidos). Todėl jei jūs norite sulaukti teigiamo savo pasirinktų kreditorių atsakymo, neturėtumėte pamiršti kelių žemiau pateiktų svarbių veiksnių.

Nepamirškite, kad:

  • Kuo aukštesnės bus jūsų gaunamos pajamos ir kuo mažesnės bus jūsų patiriamos išlaidos, tuo lengviau jums bus gauti norimo dydžio paskolą internetu.
  • Kuo daugiau grynųjų pajamų jums liks, tuo paprasčiau turėtumėte sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.
  • Kuo didesnės bus gaunamos pajamos ir grynosios pajamos, tuo didesnis bus jūsų asmeninis kredito reitingas.
  • Kuo didesnis bus jūsų asmeninis kredito reitingas, tuo lengviau jums bus sulaukti palankesnių paskolos internetu sąlygų.

Taigi, jei šiuo metu jūsų gaunamos mėnesinės pajamos yra labai aukštos, tačiau jūsų patiriamos išlaidos taip pat yra labai didėlės, pirmasis žingsnis, kurį jūs turėtumėte žengti, yra susijęs su išlaidų mažinimu. Tai reiškia, kad jūs turite pasistengti padidinti savo grynąsias pajamas.

Net jei jūs šią akimirką manote, kad atsikratyti savo patiriamų mėnesinių išlaidų jums tikrai niekaip nepavyks, galite būti tikri, kad toks jūsų skeptiškas požiūris yra labai klaidingas. Visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų asmeninio biudžeto suformavimo ir jo paskirstymo. Jei jūs skirsite pakankamai deramo dėmesio biudžeto suformavimui ir išsiaiškinsite, kur kiekvieną mėnesį nukeliauja jūsų uždirbami pinigai, galėsite kur kas efektyviau optimizuoti savo asmeninį biudžetą, sutaupant gerokai daugiau lėšų, kartu padidinant ir savo gaunamas grynąsias mėnesines pajamas.

Tuo tarpu, jei dalis jūsų kiekvieną mėnesį patiriamų išlaidų yra susijusios su jūsų turimų finansinių įsipareigojimų padengimu, akivaizdu, kad visų pirma jūs turėtumėte pasistengti savo turimus finansinius įsipareigojimus padengti. Kuo greičiau tai padarysite, tuo greičiau palengvinsite savo asmeninę finansinę padėtį ir pagerinsite savo asmeninį kredito reitingą.

Jūsų gyvenamoji vieta

Labai dažnai vartotojai, kurie nori į kreditorius kreiptis dėl paskolos internetu, pamiršta vieną svarbią detalę, kuri yra jų gyvenamoji vieta. Todėl jei jūs esate numatę pasinaudoti kreditorių siūlomomis paskolomis internetu, jokiu būdu nepamirškite, kad kreditoriai visuomet atsižvelgia ir į gyvenamąją vietą. Dėl šios priežasties pildant paskolos internetu paraišką įprastai vartotojų yra prašoma nurodyti ne tik savo gyvenamosios vietos adresą, tačiau ir tai, ar jie gyvena nuosavame būste, būstą nuomojasi, gyvena su savo tėvais ar kt. Tokia informacija kreditoriams gali parodyti, kokia yra jūsų finansinė situacija ir kaip jūsų gyvenamoji vieta gali paveikti jūsų galimybes jums suteiktą paskolą grąžinti laiku.

Jei pildydami paskolos internetu paraišką kreditoriams nurodysite, kad jūs gyvenate nuomojamame būste, tuomet jie tai taip pat įtrauks į jūsų patiriamas mėnesines išlaidas, sumažinant jūsų grynąsias pajamas. Tuo tarpu, jei jūs turite nuosavą nekilnojamąjį turtą ir gyvenate nuosavame būste, tai gali labai tiesiogiai prisidėti prie teigiamo kreditorių vertinimo ir paskolos internetu suteikimo.

Be to, labai svarbiu veiksniu tampa ir miestas, kuriame jūs gyvenate. Jei jūs gyvenate sostinėje, tuomet turėtumėte žinoti, kad minimalus pragyvenimo lygis Vilniuje yra didesnis, todėl kiekvienam Vilniuje gyvenančiam žmogui kiekvieną mėnesį yra skaičiuojama didesnė minimali pragyvenimui skirta pinigų suma. Ir vėlgi, tai tiesiogiai paveikia grynąsias pajamas ir vartotojų galimybę gauti norimo dydžio paskolą internetu. Todėl jei jūs gyvenate ne Vilniuje, o mažesniame mūsų šalies mieste ar miestelyje, jūsų tikimybė gauti paskolą gali būti didesnė.

Asmeninis kredito reitingas

Kaip jau turbūt supratote iš anksčiau pateiktos finansinės informacijos, jūsų asmeninis kredito reitingas vaidina labai svarbų vaidmenį visame kreipimosi dėl paskolos internetu procese. Jei jis bus labai žemas, jūsų galimybės gauti paskolą taps kur kas mažesnės nei priešingu atveju, kuomet jūsų asmeninis kredito reitingas bus labai aukštas.
Taigi, pagerinti savo kredito reitingą jūs galite labai įvairiais būdais, tačiau vienas iš pačių efektyviausių yra savo turimų finansinių įsipareigojimų sumažinimas arba visiškas jų atsikratymas. Be to, jei jūs padengsite visas savo turėtas paskola ir lizingus, tačiau vis dar turėsite ne vieną jūsų banko jums išduotą kredito kortelę, net jei jos bus pilnai padengtos, tai bus vertinama kaip jūsų turimos paskolos. Todėl norint visiškai neturėti jokių finansinių įsipareigojimų ir kur kas geresnį asmeninį kredito reitingą, prieš kreipiantis į kreditorius, visuomet yra verta atsisakyti savo turimų kredito kortelių.

Taip pat nepamirškite, kad jei jūs padengsite savo turimas paskolas, tačiau vis dar turėsite lizingą (pvz., būsite įsigiję automobilį lizingu), tai turės labai reikšmingos įtakos jūsų mokumo vertinimui ir jūsų asmeniniam kredito reitingui. Net jei jūs kiekvieną mėnesį lizingo bendrovei grąžinsite po 200 eurų, kreditoriai, vertindami jūsų mokumą, šią sumą gerokai padidins. Taip yra nustatyta jų vidinėse taisyklėse, todėl kartais turėsite paskolą, o ne lizingą, yra kur kas geriau – ypač, jei yra planuojama kreiptis dėl naujos paskolos dar nespėjus padengti turimų finansinių įsipareigojimų.

Jūsų mokėjimų istorija

Neturėtumėte nustebti, kad kreipiantis į kreditorius jūsų gali būti paprašyta jiems pateikti savo asmeninių banko sąskaitų išrašus. Vertindami vartotojų banko sąskaitų išrašus kreditoriai gali gauti labai daug vertingos finansinės informacijos, kuri padeda suprasti, kokia yra tikroji vartotojų asmeninė finansinė padėtis. Todėl jūsų mokėjimų istorija gali suvaidinti labai svarbų vaidmenį sprendžiant ar jums turėtų būti suteikta paskola internetu.

Taigi, bet kurių įmokų mokėjimas laiku yra labai svarbus veiksnys, kuris gali parodyti apie jūsų patikimumą ir jūsų finansinę padėtį. Kreditoriams yra labai svarbu, kad jų klientai paskolų grąžinimo įmokas atliktų būtent tą dieną, kuri yra nurodyta paskolų sutartyse. Todėl visuomet yra naudinga išsiugdyti teigiamus savo asmeninių finansų valdymo įgūdžius ir niekuomet nepamiršti nei vienos įmokos padengimo. Be to, tam jūs visuomet galite pasinaudoti automatinio mokėjimo galimybe, kurią siūlo kiekvienas komercinis bankas.

Yra daugybė įvairių būdų, kurie gali padėti jums padidinti savo tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo sprendžiant ar jums turėtų būti suteikta paskola internetu. Todėl kiekvienas žmogus, kuris svarsto apie savo tikrąsias galimybes gauti paskolą, turėtų tinkamai apsvarstyti visus minėtus veiksnius ir galiausiai priimti apgalvotą sprendimą.