Kelias į biblioteką atrandamas vaikystėje

zibaitiene su darzelinukais 021Mažiesiems šilutiškiams kelias į F.Bajoraičio viešąją biblioteką parodomas jau ankstyvoje vaikystėje. Per edukacines piešimo, lipdymo, karpymo pamokėles, žaidimus ir skaitymo rytmečius vaikai supažindinami su naujomis knygelėmis.

Vaikų darželių auklėtiniai bibliotekoje pristato savo sukurtas teatralizuotas programas, kūrybinius darbelius ir visu tuo tarpusavyje keičiasi.

Taigi ilgalaikio bibliotekos bendradarbiavimo su socialiniais partneriais pagrindinis rezultatas – mažieji šilutiškiai sužino kelią į biblioteką.

Šiemet bibliotekoje darželinukai sulaukė naujovės – į organizuojamus mažiukų rytmečius „Labas rytas“ jau pradėjo ateiti mūsų krašto žmonės, kuriems nesvetimas bendravimas su vaikais, knyga.

Sausio 16 d. Vaikų skyriaus Žaislotekoje lankėsi viešnia, bibliotekos bičiulė, mokytoja Dalia Žibaitienė. Su vaikų darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniais ji pasidalijo įspūdžiais apie vaikams parašytą knygelę „Ne vienas“, papasakojo, kaip gimė eilėraščiai apie gandriuką, vėžliuką ar mūsų miesto upę Šyšą. Kiekvienas eilėraštis – su savo istorija. Knygelė skirta vaikams nuo devynerių iki trylikos metų. Autorė ją sumaniai sugebėjo pristatyti patiems mažiausiems.

Rašytoja taip pat pristatė knygelę „Mergytė atranda pasaulį“, skirtą šeimos skaitymui. Ją padovanojo darželinukų auklėtojoms, vaikų skaitiniams prieš miegą.

Darželinukų laukia dar ne vienas susitikimas su mūsų krašto šviesuoliais.