Keliaujantis protų turnyras aplankė Švėkšną ir Žemaičių Naumiestį

sveksna protu musis laimetojaiŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, minėdama Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, inicijavo keliaujantį protų turnyrų turą „Kalba gimtoji lūposna įdėta…“ po Pamario krašto gimnazijas, kviečiantį pasitikrinti lietuvių kalbos žinias trečių klasių gimnazistus.

Antrasis keliaujančio protų turnyro turas vyko Švėkšnos filiale. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistai su lietuvių kalbos mokytojomis Rasvita Kundrotaite ir Gitana Žigaityte rinkosi jaukioje bibliotekoje. Dalyviai pasiskirstė į penkias komandas, kurios nusiteikė laimėti čempiono vardą.

Puikiomis dabartinės ir senosios lietuvių kalbos, muzikos ir tautosakos žiniomis galėjo pasigirti „Geltonųjų“ ir „Mėlynųjų“ komandos, surinkusios vienodai taškų. Tačiau žaidime buvo svarbu ne vien tik žinios, bet ir greita dalyvių reakcija. Tai ir lėmė, kuri komanda taps turnyro nugalėtoja: antrojo turo čempione paskelbta „Geltonųjų“ komanda.

Trečiasis turas, skirtas gimtajai kalbai, vyko kovo 17 d. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale, čia irgi rungėsi vietos gimnazistai.