Kelionės – dėl meilės krepšiniui

 

61234259 1066669896876732_2825367789550698496_n_1Lietuvis ir krepšinis – du neatsiejami dalykai, todėl dažnam mūsų malonu palaikyti savo komandą arenoje. Kai kuriems tai tiesiog gyvenimo dalis. Būtent taip ir yra Jungtinėje Karalystėje gyvenančiam lietuviui Audriui Juodeikiui, kuris savo gyvenimo be krepšinio neįsivaizduoja. Jau dešimtmetį trunkančios kelionės dėl Lietuvos rinktinių parodo šio žmogaus atsidavimą savo tėvynės komandoms ir šiai sporto šakai.

Viskas prasidėjo dar vaikystėje, kai A. Juodeikis žiūrėdavo laidą „Krepšinio pasaulyje“ su Vidu Mačiuliu, o sulaukęs paauglystės – „NBA action“. Dėl šių laidų jis pamilo krepšinį: „Nuo to laiko krepšinio aikštelėje praleisdavau dieną, naktį ir nebuvo svarbu, ar tuo metu buvo vasara, ar žiema.“ Tačiau to neužteko, tad pradėjo keliauti ir palaikyti savus visoje Europoje. Pirmoji kelionė buvo į saulėtąją Ispaniją, kur vyko palaikyti tuo metu ten žaidusių „Real Madrid“ vieno iš brolių Lavrinovičių ir Rimanto Kaukėno.

Pirmasis įspūdis buvo netikėtas, nes krepšininkai su jais bendravo kaip su geriausiais draugais: „Tikriausiai todėl nuo šios pirmos kelionės ir atsirado noras keliauti ir palaikyti saviškius“, – sako Audrius. Jis teigia, jog keliauja ir dėl azarto, kurį patiria stebint rungtynes, ir dėl Lietuvos bei draugiškai nusiteikusių komandos narių.

Kaip ir kiekviena kelionė, ši taip pat turi savų pliusų ir minusų. Kad ir kaip būtų gera arenoje palaikyti saviškius, kartais tenka susidurti su problemomis, kurias sukuria įniršę sirgaliai. „Kartą pakliuvus į priešininkų būrį arenoje buvo siūloma net keisti vietas, tad gavome VIP bilietus į saugesnę pusę prie Žalgirio sirgalių. Po įtemptų varžybų su „Olimpiakos“ komanda pajutau smūgį: ten buvo butelys, mestas iš pykčio“.

Tačiau visą tai atperka euforija, patirta po kiekvienų rungtynių. Nesvarbu, laimi ar pralaimi, tačiau vien patiriant emocijas kartu su visais apima jausmai, kuriuos sunku apsakyti.

O kaip įmanoma susidėlioti savo dienotvarkę, kai tiek daug norisi aprėpti? Rodos, tai neįmanoma? Tokią mintį Audrius paneigia: „Kasdienį gyvenimą lengva sudėlioti, nes dirbu pagal patogų grafiką. Sunkiau yra suderinti su žmona – jei pati nekeliauja, nenori išleisti ir manęs”, – sako jis.

Kelionės – tik vienas būdų, kaip Audrius išreiškia aistrą krepšiniui. „Anksčiau, kai gyvenau Ispanijoje, žaidžiau 3 sezonus už savo miestelio „Basquet Cullera“ komandą, joje buvome net keturi lietuviai. Išvykus į Jungtinę Karalystę, žaidžiu krepšinį rečiau, gal kelis kartus per mėnesį su draugais. Tačiau šįmet gavau pasiūlymą žaisti Piterboro lietuvių lygoje už „Tauro 2“ komandą. Sutikau nedvejojęs”, – sakė A. Juodeikis.

A. Juodeikis – žmogus, kuris gali pasididžiuoti savo užsispyrimu ir gebėjimu planuoti. „Esant dideliam norui galima savo pomėgius suderinti ir su darbu, ir su šeima, tereikia užsidegimo ir aistros“, – sako jis.