Pavojingiausios vietos – sankryžos
Tyrimus atliko VšĮ Transporto kompetencijų agentūra (TKA) pagal 2021–2024 m. eismo įvykius. Siekiant mažinti avaringumą, pirmą kartą nustatytos ir 24 avaringos vietos – kelio ruožai, kur per pastaruosius 3 metus įvyko 3 eismo įvykiai su nukentėjusiais žmonėmis.
„Juodųjų dėmių mažėjimas yra ženklas, kad taikomos saugos priemonės veikia. Tačiau negalime sustoti, analizuojame ir tas vietas, kuriose pavojus tik formuojasi. Laiku nustatyta problema leidžia išvengti skaudžių pasekmių“ – sako Evaldas Morkūnas, TKA Transporto paslaugų skyriaus vadovas.
Daugiausia – 18 – juodųjų dėmių nustatyta sankryžose, likusios 12 – kelių ruožuose, 8 nustatytos pirmą kartą. Ekonominiai nuostoliai dėl eismo įvykių šiose vietose siekia 6,684 mln. eurų.
Daugiausia pavojingų ruožų nustatyta Kauno ir Panevėžio rajonuose – po 4. Po 3 – Palangos m. ir Jonavos r. Pagal kelių kategorijas 13 juodųjų dėmių nustatyta magistraliniuose keliuose, 11 – krašto ir 6 – rajoninės reikšmės keliuose. Daugiausia juodųjų dėmių nustatyta magistraliniame kelyje Nr. A11 Šiauliai–Palanga – 3.
Kas nukenčia dažniausiai?
Per pastaruosius 4 metus juodosiose dėmėse užfiksuoti 137 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 6 ir buvo sužeisti 181 eismo dalyvis. Nukentėjusiųjų amžiaus vidurkis – 39 metai, 94 iš jų nukentėjo užmiestyje, 93 – gyvenvietėse. Užmiesčio kelių juodosiose dėmėse įvykusiuose eismo įvykiuose net 89 proc. visų nukentėjusiųjų buvo vairuotojai ir keleiviai.
Dažniausiai pasitaikanti eismo įvykių rūšis – transporto priemonių susidūrimai – 57,7 proc. visų įvykių. Iš jų išsiskiria susidūrimai sukant į kairę ar apsisukant, taip pat šoniniai susidūrimai.
Pagrindinės įvykių priežastys – neaiškus eismo pirmumas, ribotas matomumas ir nepakankamas apšvietimas.
TKA kviečia gyventojus ir institucijas naudotis interaktyviu juodųjų dėmių žemėlapiu, kuris nuolat naujinamas.
Pagal sumin.lrv.lt inf.
Rašyti atsakymą