Šilutės sūrininkų gaminiams – aukšti apdovanojimai

R.Rupšienė (kairėje) ir AB „Žemaitijos pienas“ kokybės vadovė V.Petrošienė su „Pažangiausio ekologinio ūkio 2012“ konkurse iškovotais apdovanojimais. /  Vilijos Budrikienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.„Šilutės naujienos“ jau rašė, kad šiemetiniame respublikiniame konkurse „Pažangiausias ekologinis ūkis 2012“ Šilutės akcinės bendrovės – firmos „Šilutės Rambynas“ produkcija pelnė apdovanojimą „Už aukštą gamybos kultūrą bei ekologiškų produktų kokybę“.

Bet pasivaikščiojimo po vis modernėjančią mūsų miesto įmonę metu lydėjusi gamybos direktorė Renata RUPŠIENĖ pasakoja ne tik apie šį konkursą, nes šilutiškiai sūrių gamintojai turi ir daugiau gerų naujienų.

Neseniai jų produktas – ekologiškas sūris „Dobilas“ pelnė III vietą Varšuvoje (Lenkija) vykusioje ekologiškų produktų parodoje, o jau 10 metų gaminamos ir pirkėjų seniai pamėgtos sūrio lazdelės „Pik Nik“ iškopė į gamybos aukštumas – praėjusį mėnesį jų pagaminta beveik 300 tonų.

„Pik Nik“ lazdelių – penkios rūšys

Šilutės sūrininkai ir mūsų šalyje, ir užsienyje jau seniai garsūs savo „Pik Nik“ plėšomosiomis sūrio lazdelėmis. 10 metų – tokį jubiliejų šis produktas ir jo gamintojai šventė šiemet kovo 8-ąją. R.Rupšienė sako, kad įmonės gyvenime toks laikotarpis – visai trumpas, bet produkto gyvavimui jis jau šį tą reiškia. „Pik Nik“ sūrio lazdelės tą geriausiai patvirtina – jos per tą laiką tapo gerai žinomos ir vertinamos.

Būtent šiam produktui skiriamos ir didžiausios įmonės investicijos.

Didžioji Šilutėje pagaminamų sūrio lazdelių dalis eksportuojama į užsienį.

„Pik Nik“ sūrio lazdelių fasavimo ceche vienu metu produkciją fasuoja apie 20 žmonių, fasavimo procesą stebi ir R.Rupšienė.„Pik Nik“ sūrio lazdelių šiandien šilutiškiai jau gamina penkias rūšis, o fasuojamos jos daugiau nei į 30 rūšių pakuočių. Tokios pakuočių įvairovės natūraliai prireikė sūrių gamintojams besistengiant prisitaikyti prie klientų poreikių. „Vieni pamėgo vadinamuosius vienetukus, kitiems norisi iš karto nusipirkti keliolika lazdelių, dar kitiems reikėjo didesnių maišelių ir dėžučių“, – pasakoja R.Rupšienė.

Ir tėvynėje, ir aplinkinėse Baltijos šalyse didžiausią paklausą ir šiandien turi natūralios, be jokių priedų gaminamos sūrio lazdelės. Bet, pavyzdžiui, Anglijos rinką užkariavo suktos ir nesuktos lazdelės su beta karotenu.

Su piprais, su vytintu kumpiu – šios sūrio lazdelių rūšys irgi surado savo pirkėjus.

Šiemet mūsų sūrininkai buvo išsikėlę sau uždavinį – per mėnesį „Pik Nik“ sūrio lazdelių pagaminti iki 300 tonų. Praėjusio mėnesio gamybos mastus jie vadina šio uždavinio įgyvendinimu, mat sūrio lazdelių gamyba jau pasiekė 292 tonas.
Įmonės gamybos direktorė sako, jog už tą pasiekimą gamybininkai turi atiduoti duoklę ir šilutiškiams. „Jei mūsų žmonės nevertintų mūsų produkto, jei jo nepirktų, tai ir mums nebūtų prasmės jo gaminti“, – sako ji.

„Tilsit“ panašus į ankstesnįjį „Rambyną“

„Šilutės Rambyne“ gaminamos ne tik „veteranės“ sūrio lazdelės. Šiemet į rinką paleistas visai naujas gaminys – sūris „Tilsit“.

Prekybininkų lentynose jį matome tik nuo pavasario, tad šį sūrį gamybos direktorė sako juokais galinti pavadinti „kūdikiu“. Ir šis sūris jau turi gerai jį vertinančius pirkėjus.

R.Rupšienė pasakoja, jog „Tilsit“ skonio savybės ir gamybos technologija labai panašūs į anksčiau šioje įmonėje gamintą ir šilutiškių dar gerai menamą „Rambyno“ sūrį.

„Nuolat ieškome naujovių ir galimybių išgauti naujus produktų skonius“, – sako R.Rupšienė.

„Dobilui“ – III vieta

pienine maiso varskeSūrių gamintojai ne tik ieško naujovių, bet ir dalyvauja gausybėje rengiamų parodų bei konkursų. Štai vasaros pabaigoje iškovotas įvertinimas „Pažangiausio ekologinio ūkio 2012“ konkurse, kuriame dalyvavo 34 ekologiniai Lietuvos ūkiai ir įmonės.

O gegužę mūsų sūrininkai Varšuvos ekologiškų produktų parodoje „Organicum Forum 2012“ pristatė ekologišką sūrį „Dobilas“.

Jis pelnė aukštą apdovanojimą – III vietą sūrių grupėje.

„Dobilą“ „Šilutės Rambynas“ gamina jau penkerius metus. Šis gaminys, pasak R.Rupšienės, tai lyg ir tradicinis produktas savo išvaizda tiems, kas jį vartoja kasdien, bet kitoks, nes pagamintas iš ekologiško pieno, o tai ypač aktualu tiems, kurie rūpinasi savo ir vaikų sveikata.

Daugeliui gali kilti klausimas, kodėl šie sūriai – aukščiausios kokybės? Tai todėl, paaiškina R.Rupšienė, kad visą gaminių ciklą kontroliuoja ne tik pieno ir pieno produktų gamintojas, bet ir valstybinės institucijos, ir netgi ne viena veterinarinė tarnyba, čia įsijungia ir VŠĮ EkoAgros.

Kontrolė pradedama nuo žolės auginimo pašarams, dirvos tręšimo tik leidžiamomis trąšomis, karvių sveikatos priežiūros (gydymas nenaudojant antibiotikų, hormonų), spec. reikalavimų gamybos procesui. Tik užtikrinus ekologišką tikrumą, produktą galima pateikti vartotojui kaip ekologišką.