Ketvirtą kartą A. Šociko turnyro čempionas – V. Balsys

Kaune baigėsi 25 metus vykstantis tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras. Legendinio Lietuvos boksininko vardo turnyre šiemet kovojo beveik 100 boksininkų ir boksininkių iš 20-ies valstybių. Vyrai varžėsi devyniose, moterys dviejose svorio kategorijose.

Ketvirtus metus iš eilės turnyre triumfavo šilutiškis V. Balsys (viduryje).

„Tai buvo stipriausias Šociko turnyras per pastarąjį dešimtmetį, o gal ir per visą istoriją. Pagal varžovų pajėgumą turnyrą galima lyginti nebent su 2012 metų turnyru, kuris buvo generalinė repeticija prieš Londono olimpines žaidynes. Tada laimėjo Londono olimpinis čempionas ir dabartinė viena ryškiausių profesionalų bokso žvaigždžių anglas Anthony Joshua. Šiemet į Kauną atvyko stiprios Anglijos, Škotijos, Velso, Prancūzijos, Egipto rinktinės, nustebino ir dalyvių gausa. Keliose svorio kategorijose turėjome daryti dvi grupes“, – sakė Lietuvos bokso rinktinės treneris Vidas Bružas.

Jau aštuntą kartą turnyro čempionu ir rekordininku pagal iškovotus titulus tapo šilutiškis Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale po atkaklios kovos taškais 3:2 jis įveikė Europos jaunimo čempionato prizininką prancūzą Selimą Bouaita.

„Kova buvo labai lygi. Varžovas aukštesnis už mane ir stengėsi laikyti distanciją. Mano pozicija buvo eiti į priekį ir spausti jį. Pavyko išpildyti trenerio nurodymus ir atlikti daug smūgių serijų. Išlaikyti tokį tempą buvo sunku. Tai buvo viena atkakliausių mano kovų Šociko turnyruose. Sunkiausia kova ko gero buvo 2015 metais, kai finale nugalėjau kitą prancūzą Sofiane Oumihą, kuris tapo Rio olimpinių žaidynių vicečempionu“, – pergale džiaugėsi E. Skurdelis.

Ketvirtus metus iš eilės turnyre triumfavo šilutiškis Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg finale Lietuvos čempionas vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo Iestyną Garaną Croftą iš Velso.

„Apginti čempiono titulą yra sunkiau negu iškovoti. Bet prieš kovą niekada negalvoju apie buvusius laimėjimus ar pralaimėjimus, koncentruojuosi į techninius dalykus, kaip išnaudoti varžovo minusus ir pasiekti pergalę. Svarbiausia geras pasirengimas, didžiulis noras ir disciplina. Džiaugiuosi, kad pavyko vėl laimėti. Tai pridės daugiau pasitikėjimo savo jėgomis prieš birželio mėnesį vyksiantį Europos jaunimo U22 čempionatą, kuriame tikiuosi iškovoti medalį“, – teigė V. Balsys.