Ketvirtąją knygelę išleidęs moksleivis kalba apie naują kūrinį

Šviesą išvydo ketvirtoji jaunojo rašytojo Luko Arlausko knygaluko arlausko knyga „Pabaisų klyksmas”. Tai fantastinė apysaka, kurioje pasakojami paslaptingi įvykiai, besisukantys aplink pagrindinį veikėją Mantą. Netikėtai įtrauktas į kariaujančių pasaulių sūkurį, vaikinas susipažįsta su keistais gyventojais, jų įpročiais, patiria gausybę nuotykių.

F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, susitikime su Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos šeštokais ir lietuvių kalbos mokytoja metodininke Nijole Kungeliene šešiolikmetis kūrėjas užsiminė, kad kompiuterio ekrane jau gula ir penktosios knygos tekstai. Jie, pasak Luko, jau kitokie nei ankstesnėse knygose.

„Šįkart nusprendžiau nusileisti ant žemės”, – šmaikštaudamas atviravo autorius, turėdamas galvoje tai, kad naujoji knyga bus ne fantastinė, o bręstanti kartu su juo pačiu.

Susitikimas F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje neapsiribojo vien pokalbiu apie naują Luko knygą. Šeštokai turėjo daug klausimų jaunajam kūrėjui, kalbėjo apie skaitymo svarbą šių dienų augančiai kartai, garsiai skaitė ištraukas iš Luko knygos, diskutavo apie ateities svajones.

„Pabaisų klyksmo” siužetas užgimė Lukui dar būnant septintoku. Dabar vaikinas jau Vydūno gimnazijos pirmokas, ir daugelis minčių būsimam kūriniui atsirado, kai Lukas pradėjo mokytis fizikos.

„Fizika – mėgstamiausias mokslas, leidęs panirti į kosminius paradoksus, susipažinti su astronomija, žvaigždėmis ir žvaigždynais”, – sako jis.   Lukas niekada neskuba parašytos knygos nešti į spaustuvę: prieš tai su kūriniu susipažįsta ir įvertina komisijos, pakoreguoja kompetentingi žmonės.

Ketvirtąją Luko knygą redagavo M.Jankaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Agintienė, iliustravo Laura Martinkienė.   Dėl negalios vaikinas daugiausia rašo kompiuteriu, kuria pasakas ir apysakas, verčia iš anglų kalbos, taip pat daug laiko praleidžia skaitydamas. Talentingo šilutiškio pasiekimų sąraše – daug laimėjimų įvairiuose kūrybinio rašymo konkursuose, olimpiadose ir net keliskart suteikti apdovanojimai „Maxima LT” gabiausių šalies moksleivių rėmimo programose.