Kiek moki kalbų, tiek kartų esi žmogus

sveksna kalbu_diena_nugaletojaiŠi ispanų patarlė, priminta ilgamečio Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokytojo Petro Čeliausko, ne kartą buvo kartota gimnazijoje rugsėjo 26-ąją minint Europos kalbų dieną.

Rugsėjo 26-ąją Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje vyko projektinė veikla, skirta Europos kalbų dienai: nuo pat ryto skambėjo įvairių tautų muzika, per pertraukas tautiniais kostiumais pasipuošusios mokinės dalijo gimnazijos laikraštį „Saulės delne“, išleistą rusų, anglų ir lietuvių kalbomis.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė ilgamečio mūsų gimnazijos mokytojo P.Čeliausko pamokos apie Europos šalių kalbas.

Ypač susikaupę klausėmės pasakojimo apie tarptautinę esperanto kalbą, kurią mokytojas pats puikiai moka ir bendrauja su esperantininkais iš viso pasaulio. P.Čeliauskas pats yra parašęs ir išvertęs į esperanto kalbą ne vieną knygą, vieną – „Nuo Babelio iki Esperanto“ – buvo atsinešęs ir į gimnaziją.

Šią vasarą mokytojas sulaukė skambučio iš Italijos: skambino ir esperanto kalba pasiprašė į svečius italai esperantininkai. P.Čeliauskas juos mielai priėmė Švėkšnoje, parodė gražiausias miestelio vietas.

Mokytojo P.Čeliausko ir kitų mokytojų paraginti pasižadėjome mokytis kuo daugiau kalbų, bet niekada nepamiršti ir gimtosios.

Šią dieną gimnazijos mokytojos Dalios Lengvinienės mokiniai – septintokai Milda Šopytė, Džiugas Račkauskas ir aštuntokai Lukas Bliūdžius ir Sigitas Bočkus – dalyvavo Klaipėdos miesto ir apskrities mokyklų anglų kalbos konkurse „Ką žinai apie Europos šalis, jų kalbas ir įdomias vietas?“. Džiaugiamės laimėta I vieta.