Kiekvienas padovanokime Žemei atokvėpio valandą

Earthlights 2002Rytoj, kovo 23-iąją, pasaulį apskries didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška geros valios iniciatyva – Žemės valanda.

20.30 val. vietos laiku viso pasaulio geros valios žmonės, verslo ir valstybinės organizacijos septintus metus iš eilės vienai valandai išjungs šviesas ir leis Žemei atsikvėpti.

Proga susirūpinti savo planetos ateitimi

Nepaisydamos religinių, politinių ir rasinių skirtumų, viena po kitos pernai valandai šviesas išjungė net 134 valstybės visuose 7 pasaulio žemynuose. Prie Žemės valandos su kitais 3800 miestų visame pasaulyje solidarizavosi daugybė Lietuvos miestų.

Prieš ketverius metus prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungusi Lietuva sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. Tai leidžia tikėti, kad šiemet Žemės valandos judėjimas išplis visoje šalyje.

Tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, vyrus, moteris ir vaikus (kur jie bebūtų) išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi.

Didžiausia aplinkosaugos kampanija

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 m. Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse ir teritorijose.

Per trejus metus Žemės valanda tapo didžiausia aplinkosaugos kampanija planetos istorijoje. Ši iniciatyva siekia mažai ir tuo pačiu daug. Jos tikslas pranešti, kad kiekvienas žmogus turi galios reikšmingiems pokyčiams pradėti.

Daugiau nei 70-yje šalių Žemės valandą koordinuoja Pasaulio gamtos fondas (WWF). Dar 50-yje šalių ir regionų iniciatyvą organizuoja ir įgyvendina oficialūs partneriai. Globali Žemės valandos komanda dirba Sidnėjuje, Australijoje. Tarptautinė WWF būstinė yra Šveicarijoje.

Meskime iššūkį, kad išsaugotume planetą

Šiemet Žemės valanda planetą apskries šeštadienį, kovo 23 d., 20.30 val. Tai kiekvienam žemės gyventojui puiki proga įsipareigoti keistis kaip dalelei globalios tarpusavyje susijusios bendruomenės.

Meskite iššūkį planetos išsaugojimo labui:

1) kovo 23 d. 20.30 val. bent vienai valandai išjunkite visą nebūtiną apšvietimą ir elektros prietaisus, suteikdami Žemei valandą poilsio;

2) fotografuokite, kaip gęsta šviesos, ir atsiųskite nuotraukas organizatoriams sigute@darna.lt. Pasidalinkite savo įspūdžiais.