Kiemuose sužibėjusi grupė džiaugiasi šilutiškių plojimais

11„Labiausiai džiugina žmonių šypsenos, plojimai. Smagu, kad galime žmonėms suteikti optimizmo šiuo sunkiu laikotarpiu“, – apie naują patirtį, koncertavimą kiemuose, kalba grupės „Slug Bug“ nariai.

Karantino į tėvų namus Šilutėje parginti konservatorijos studentai Ainius, Martynas ir gimnazistas Kęstutis noriai prisijungė prie muzikantų palaikymo iniciatyvos „Viskas bus gerai“ ir visą savaitę grojo šilutiškių, rusniškių, juknaitiškių kiemuose. Atlikdami populiarių kūrinių instrumentines versijas, jie pradžiugino namuose laiką leidžiančius žmones, taip pat Senelių namų gyventojus.

Muzikavimą paveldėjo iš tėvų

Martynas Šerpytis (saksofonas), Ainius Dulaitis (gitara) ir Kęstutis Raila (būgnai) studijuoja Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, pažįstami jie nuo mokyklos laikų. Įdomu, kad visiems jiems meilę muzikai perdavė tėvai.

Martynas užaugo muzikantų šeimoje. Jo tėtis yra dainininkas, o mama Lijana vadovauja vaikų popchorui „Spindulys“. Dar būdamas vaikas Martynas dainuodavo įvairiuose renginiuose, festivaliuose.

„Abu mano tėvai muzikantai, todėl augau su iniciatyva groti kažkokiu instrumentu, lankiau Šilutės meno mokyklą, saksofono klasę pas šviesaus atminimo mokytoją Bronislovą Bučių. Gerbiamas mokytojas pasiūlė studijuoti S. Šimkaus konservatorijoje. Taip ir nusprendžiau tęsti muziko kelią“, – pasakoja Martynas.

Muzika nuo mažų dienų lydi ir Kęstutį, abu jo tėvai Šilutės meno mokyklos pedagogai. Tėtis Gražvydas moko groti pučiamaisiais instrumentais, vadovauja visoje Lietuvoje žinomam varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario Brass“. Mama Judrė yra choreografė, moko vaikus šokio meno.

Tuo tarpu Ainius sako, kad yra savamokslis ir muzika jam ilgą laiką buvo tik hobis. Groti gitara jį sudomino tėtis, kuris taipogi yra muzikantas, groja metalo stiliaus muziką ir turi savo grupę Airijoje.

Grupės įkūrimasMuzikantai kiemuose

Martynas su Kęstučiu draugai nuo vaikystės, kartu grojo pas mokytoją G. Railą orkestre, lankė vieną mokyklą. Vėliau Kęstutis Martyną supažindino su Ainiumi, kuris taipogi savo ateitį susiejo su muzika. Šiuo metu Martynas ir Ainius studijuoja konservatorijoje, o Kęstutis mokosi Vydūno gimnazijoje. Martynas groja saksofonu, Kęstutis būgnais, Ainius – gitara.

Vaikinai dažnai renkasi repetuoti, o vieną dieną nusprendė, kad pats laikas savo gabumus parodyti kitiems.

„Grojimas mums visą laiką buvo bendras užsiėmimas, susirinkdavome pagroti savaitgaliais Šilutėje. Praeitą vasarą pagalvojome jog būtų puiku kažkur pakoncertuoti ir surengėme kelis pasirodymus Šilutėje, keliavome į Šventąją groti restorane“, – prisimena Martynas.

Grupės pavadinimą „Slug Bug“ vaikinai sukūrė ekspromtu.
Kol kas jie groja instrumentinę muziką, kaip patys sako, viską kas šauna į galvą, dažniausiai fanko ir džiazo ritmais. Pavyzdžiui, Šilutės kiemuose jie grojo tokius populiarius kūrinius kaip Michael Jackson „Billie Jean“ ar Gloria Gaynor „I Will Survive“.

Džiaugiasi girdėdami plojimus

Bendrovė „Šilutės baldai“ nusprendė paremti muzikantus, kurie išgyvena sunkmetį. Per savaitę Šilutės, Rusnės, Juknaičių kiemuose „Slug Bug“ surengė per 30 trumpų koncertų, už kuriuos gaus atlygį. Vaikinai dėkingi bendrovei, pradėjusiai tokią iniciatyvą, ir Vygantui Stoškui, kuris padeda ją įgyvendinti.

„Mes džiaugiamės šia iniciatyva, nes tai dar vienas pretekstas pagroti su draugais. Džiaugiamės ir matydami žmonių šypsenas, girdėdami jų plojimus. Smagu, kad taip galime suteikti žmonėms džiaugsmo bei optimizmo šiais sunkiais laikais“, – sako grupės nariai.
Martynas, Kęstutis ir Ainius sako, kad muzika jiems padeda išsireikšti ir groti be galo patinka. Jie džiaugiasi kiekvienu pasiūlymu, kuris leidžia pasidalinti savo jausmais, išreikštais muzika, su kitais.
Sekti grupę galite instagrame @SlugBuglt