Kintiškiai iš žolynų kūrė Žolinės puokštes

2 kintu_biblioteka_edukazija_zolinesPrieš Žolinę prie Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, po didžiuoju kaštonu, surengtas edukacinis užsiėmimas „Kai pakvimpa žolynais“.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažino su baltiškais Žolinės papročiais ir krikščioniškosios šventės – švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų – istorija, tradicijomis, pagal lietuvių tradicijas rišo Žolinės puokštes, atsakinėjo į klausimus, susijusius su šia švente.

Susitikimo metu vaikai sužinojo, kad Žolinės puokštėje – visas metų derlius. Šiai puokštei tinka darželių ir pievų gėlės, vaistažolės, įvairūs javai ir net daržo gėrybės – burokai, morkos, kopūsto gūžė.

Vaikai vardijo surinktų lauko ir darželio gėlių, žolelių pavadinimus. Tų augalų, kurių pavadinimų nežinojo, drąsiai klausė.

Visiems pati smagiausia užsiėmimo dalis buvo savo puokštės kūrimas. Kiekvienas išsirinko patį didžiausią augalą, kuris tapo pagrindiniu kompozicijos akcentu. Aplink jį dėjo javus, įvairius žolynus, spalvingas gėles ir kitus žydinčius augalus.

Visi džiaugėsi savo sukurtomis puokštėmis.