Kintiškiai Žolinei ruošėsi edukaciniame užsiėmime

 kintu biblioteka_zolinesRugpjūčio 15-ąją minima švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena – pati seniausia ir garbingiausia šv. Marijos šventė. Lietuvoje liaudiškas šios šventės pavadinimas yra Žolinė, kadangi bažnyčiose tądien šventinami žolynai. Šia proga rugpjūčio 14 d. į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą buvo pakviesta Kintų pagrindinės mokyklos darželio grupė atverti „Pynių skrynelę“.

Edukacinio užsiėmimo dalyviams bibliotekininkė papasakojo apie Žolinę, pakvietė dalyvauti viktorinoje „Augalų pavadinimai“. Pasibaigus viktorinai vaikai apžiūrėjo augalus, kuriuos bibliotekininkė paruošė puokštės gamybai. Džiugu, kad visi buvo įgiję žinių ir galėjo pasakyti, kokie augalai yra ant stalo.

Svarbiausia Žolinės tradicija – iš įvairių augalų, daržovių ar vaisių susikurti derliaus puokštę. Žolinių puokštę turi sudaryti kuo daugiau ir kuo spalvingesnių augalų. Svarbu, kad joje būtų pačių augintų žalumynų. Bibliotekininkė su gausiu pagalbininkų būriu pagamino Žolinių puokštę.
„Pynių skrynelė“ dar neužsivėrė. Vaikai išsirinko po piešinį ir jį nuspalvino gražiausiomis spalvomis. Kintų bibliotekos lankytojai gali pasigrožėti edukacinio užsiėmimo dalyvių darbeliais, kurie eksponuojami parodoje.