Kintiškis G. Simutis: „Didžiuojuosi būdamas lietuvis“

Kaimyniniuose Gargžduose surengtas Kovo 11-osios bėgimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai bei paramai Ukrainai išreikšti.

Kintiškio G. Simučio pergalingas finišas Gargžduose.

Apie 200 sportininkų jėgas išbandė skirtingose distancijose – nuo 1,3 km iki 14,3 km. llgiausioje distancijoje iš Kintų kilęs Gediminas Simutis finišavo per 52 min. 9 sek. ir tapo nugalėtoju.

Ilgiausioje distancijoje nugalėjo „OCR Baltic Warriors“ komandos narys kintiškis G. Simutis, II vietą užėmė Daivaras Genys (52.48), III – Mantas Galminas (52.49). Tarp moterų nugalėjo Laura Arė, taip pat iš „OCR Baltic Warriors“ komandos – 1 val. 2 min. 59 sek.

G. Simutis sako, kad Kovo 11-oji jam – ypatinga diena. „Tą dieną jautiesi kitaip, nes aplinkoje matai iškeltas vėliavas, automobilius, autobusus su vėliavėlėmis. Žmonės vaikšto pasipuošę, daugiau šypsosi ir jaučiamas bendrumas. Jau vykstant į varžybas, „OCR Baltic Warriors“ komandos nariai (20 žmonių) dėvėjo komandinę aprangą, kurios dizaine – Lietuvos vėliava. Jausmas nerealus, nes atstovauji savo šaliai ir turi būti pavyzdys. Tai įpareigoja“, – pasakojo G. Simutis.

Nemažai dalyvių buvo pasipuošę lietuviška atributika, daug turėjo ir Ukrainos vėliavėles arba marškinėlius su palaikymo užrašais. Atmosfera buvo tokia, kad visi atvyko dėl tų pačių tikslų – įveikti distanciją, pasiekti išsikeltą tikslą, paminėti Lietuvos nepriklausomybę bei palaikyti ukrainiečius šiuo sunkiu laiku.

„Registracijoje gavome numerius su Ukrainos vėliavos spalvų širdele, buvo ir paramos stalas, kuriame buvo galima nusipirkti daiktų su ukrainietiška atributika ir taip aukoti. Dalyviai atvyko su intencija geram tikslui. Man pačiam bėgti tokią svarbią dieną yra svarbu, aš atstovauju mūsų šaliai ir didžiuojuosi būdamas lietuviu. Tokiomis dienomis bėgti laisvoje Lietuvoje yra didžiulė garbė ir išskirtinis jausmas“, – kalbėjo G. Simutis.

Ilgiausios distancijos dalyviams teko įveikti 11 ratų miesto gatvėmis. Nugalėtojas susigalvojo papildomą motyvaciją – bėgti kiekvieną ratą už skirtingą žmogų ar įvykį. „Dar norėjau aplenkti vieną atletą, kuris mane aplenkė Sausio 13-tosios bėgime Klaipėdoje. Varžybas laimėjau, atmosfera trasoje buvo graži, daug palaikymo iš komandos draugų ir pažįstamų. Išpildžiau viską, ką norėjau, bet rezultato tiek nesureikšminu, kiek džiaugiuosi visos komandos rezultatu“, – teigė G. Simutis.

„OCR Baltic Warriors“ sportininkai iš tiesų pasirodė puikiai – iškovojo 6 prizines vietas, nemažai jų pateko į dešimtukus bei gerino asmeninius rekordus.