Kintiškių svajonėse – nauji miestelio simboliai

spalvotos dezutes IMG 4993Įsivaizduokite Kintus, kuriuose prie kiekvieno namo kabo žaismingos, spalvotos ir originalios pašto dėžutės.

Kintų vaikų dailės mokyklos mokytojas, juvelyras Romas Tarvydas neabejoja, kad šie nuo kiekvieno namo neatsiejami atributai ilgainiui liks tik gražus reliktas, priminimas apie besibaigiančią popierinių laiškų erą. Tačiau kodėl jų nepavertus išskirtiniu miestelio bruožu?

Pirmąją netradicinę pašto dėžutę – linksmą geltoną žmogeliuką, kuris puošia Kintų Vydūno kultūros centrą, R.Tarvydas pagamino prieš daugiau nei dešimtmetį.

Antrąją jau taipogi senokai savo dėdei kaip dovaną nuvežė žurnalisto Sauliaus Sodonio sūnus. Po to ši idėja kurį laiką buvo primiršta, kol visai neseniai jos neatgaivino Kintų dailės mokyklą šiemet baigusi trylikametė Augustė Ežerskytė.
spalvotos dezutes IMG 4992
Mergaitė sugalvojo, kad baigdama Kintų dailės mokyklą diplominiam darbui pagamins būtent pašto dėžutę. Vėliau šią idėją pasigavo ir kiti dailės mokyklos bendramoksliai, tad R.Tarvydui beliko sureguliuoti kūrybinio darbo eigą.

Iš pradžių vaikai piešė būsimų pašto dėžučių eskizus, paskui gamino natūralaus dydžio jų maketus. Vėliau ant faneros braižė ir  pjaustė dėžučių kompozicijoms reikalingas originalaus dydžio detales – besisukančius vėjo malūnėlius, debesis, banguojančias marias, laivelius, inkarus, vėtrunges ir kitus Kintų simbolius.

„Detales vaikai šveitė, dažė ir impregnavo patys. Tik pačių pašto dėžučių, kurios vėliau yra apipavidalinamos, pagal reikalavimus jiems nepriklausė daryti. Visos jau sumanytos pašto dėžutės tikrai išvys dienos šviesą, tačiau kada – sunku pasakyti, nes kol kas dar bandau surasti rėmėjų, kurie galėtų skirti medienos ar finansų“, – sakė R.Tarvydas.

Menininkas sakė ateityje skirtingomis pašto dėžutėmis įsivaiduojąs papuoštus kone visus Kintų namus – jos galėtų tapti išskirtiniu miestelio bruožu. Kaip seksis įgyvendinti šią idėją, taip pat priklausys nuo finansinių galimybių.

„Šiais internetinės komunikacijos laikais pašto dėžučių bereikia žymiai mažiau, bet vis dėl to, į jas kartais dar įkrenta laikraščiai, žurnalai. Yra idėja vietoje medalių ar atminimo lentų tokias pašto dėžutes dovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų savininkams“, – planais dalinosi R.Tarvydas.

joomplu:5726

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.