Kintų bibliotekininkės receptas – konkurso nugalėtojas

1 941Gyvoji krašto enciklopedija „Graži tu mano” kvietė atskleisti savo miestelio skanėstus visam pasauliui – pasidalinti gardžiausių patiekalų receptais ar straipsniais apie savo regiono kulinarinį paveldą konkurse „Mano krašto gardėsis”. Kintų bibliotekininkės Sigitos Kasparavičienės aprašytas tradicinis kintiškių patiekalas „Keptas troškintas starkis” pripažintas vienu iš nugalėtojų.

Konkursui buvo pateikta per 80 įrašų iš Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Dzūkijos. Kadangi skirtingi regionai nevienodai intensyviai dalyvavo konkurse, komisijos nuomone buvo nutarta, jog 4 bibliotekos – laimėtojos bus renkamas ne pagal regionus, o iš visų pateiktų konkursui įrašų.

Nugalėtojais tapo:  Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkės Sigitos Kasparavičienės aprašytas tradicinis kintiškių patiekalas „Keptas troškintas starkis”, Anykščių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos ir Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos Abromiškių filialo bibliotekininkių pateikti patiekalų receptai.

Nugalėtojai apdovanoti metine 2014 metų leidinio „Šeimininkė” prenumerata jų atstovaujamai bibliotekai, o receptai bus pateikti specialioje receptų knygoje, kurią gaus ir patys laimėtojai.
Kepto-troškinto starkio receptą rasite čia.