Kintų bibliotekoje lankėsi stovyklautojai ir priekuliškiai

Prieš savaitę Kintų bibliotekoje buvo energingas ir judrus pirmadienis, nes čia užsuko stovyklos „Pamario vaikai“ dalyviai, o jų buvo net dvidešimt.

Į biblioteką atėjo dvi dešimtys stovyklautojų.

Susipažindami su bibliotekininke vaikai buvo paprašyti pasakyti savo vardą ir iš pirmosios vardo raidės sugalvoti geriausiai save apibūdinantį žodį. Stovyklos dalyviams paaiškinta, kokia tvarka yra sudėliotos knygos bibliotekoje, kaip rasti norimą knygą. Tuomet vaikai atliko užduotį „Rask ir atrask“. Kiekvienam reikėjo surasti gautoje kortelėje nurodytą knygą.

Kortelėje buvo knygos nuotrauka ir trumpa užuomina, kur jos reikia ieškoti. Užduotis pasirodė nelabai paprasta. Vaikai susikaupę ieškojo ir visos knygos buvo surastos. O tada laukė antroji užduoties dalis: rastoje knygoje atrasti ir užsirašyti bent vieną sudominusią mintį, faktą ar kt.

Smagu buvo stebėti robotukų lenktynes.

Kol viena grupė vaikų ieškojo knygų, kiti mokėsi konstruoti ir programuoti su „Lego WeDo“ konstruktorių rinkiniais. Vaikai dirbdami poromis mokėsi bendradarbiauti ir stengėsi sukurti greitus robotukus, nes užsiėmimo pabaigoje vyko lenktynės. Robotas nugalėtojas finišą pasiekė važiuodamas atbulas. Laimėtojos neišdavė, ar tai buvo tokia strategija ar malonus netikėtumas.

Prieš atsisveikinant vaikai atliko įsivertinimą „Pieškime veidelį…“ Piešiniuose buvo itin išraiškingos akys, ausys, o tai tik patvirtina, kad buvo pamatyta ir išgirsta daug naujų, įdomių dalykų.

Kintų bibliotekoje svečiavosi ir Priekulės vaikų dienos centro lankytojai. Smalsūs ir kūrybingi vaikai susikaupę mokėsi konstruoti „Lego WeDo“ konstruktorių rinkinius bei programuoti. Išmokę pagrindinių taisyklių, dalyviai ėmėsi kūrybingai improvizuoti. Robotukai ne tik lenktyniavo, bet keitė spalvas ir skleidė garsus pasiekę finišo liniją.

Pasibaigus užsiėmimui visi išėję į bibliotekos kiemą pakėlė bepilotę skraidyklę (droną) ir iš kelių metrų aukščio pasidarė bendrą nuotrauką.