Kintų ketvirtokai bus saugūs internete

Kintų biblioteka paminėjo Lietuvoje organizuojamą teminę akciją – Saugesnio interneto savaitę.

Mokiniai atliko įvairias užduotis ir testus.

Saugesnio interneto diena minima daugelyje pasaulio šalių. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Kintuose jau vasario pradžioje buvo ruošiamasi paminėti Saugesnio interneto savaitę. Kintų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniai pamokų metu diskutavo apie internete slypinčias grėsmes ir piešė, kaip jie įsivaizduoja saugų internetą. Jų piešinių paroda „Saugus internetas“ eksponuota bibliotekos skaitykloje.

Vasario 9 d. mokiniai testų svetainėje „Ar esi saugus internete?“ ir į savo išmaniuosius telefonus parsisiuntę programėlę „Saugesnis internetas“ atliko įvairias užduotis, testus, pagilino žinias. Tinklalapyje bei programėlėje pateikiami teminiai testai apie sukčiavimą ir patyčias internete, asmens duomenų saugą ir kt.

Bibliotekininkių paruošto žaidimo „Pasuk galvą“ metu mokiniai, naudodamiesi programėle „Kahoot“ varžėsi, kuris geriausiai išmano saugaus elgesio internete taisykles, atsakė į klausimus apie tai, kaip pasielgtų tam tikrose situacijose, kurios gali nutikti naudojantis internetu. Surinkusiems daugiausiai taškų mokiniams įteiktos knygos.