Kintų „Marių šventėje“ – šeimų, jaunimo ir vaikų uostai Estafetėse susirungė šeimos

„Šeimų uostas“ ir vėl atvėrė vartus Kintuose – savaitgalį čia vyko taip pavadinta Marių šventė. „Uoste“ duris atvėrė ir simbolinį laivo vairą suko mažesni – vaikų ir jaunimo „uosteliai“, atiduoti pagarbos ženklai kraštą jau 20 metų garsinantiems šokių kolektyvams, išdalinta daug solidžių prizų, o sau malonios veiklos rado kiekvienas dalyvis ir svečias.

Kintų „Marių šventė“ – sena šio krašto tradicija. Pasak organizatorių – vietos kultūros darbuotojų, kintiškiai kitaip ir negalėtų pavadinti savo šventės, nes Kuršių marios jau šimtmečius skalauja šios seniūnijos krantus ir maitina vietos gyventojus. Pastaraisiais metais šventė atgimsta nauju pavadinimu – „Šeimų uostas“. Tai, pasak organizatorių, todėl, kad siekiama šventę padaryti įdomią ir laukiamą visiems šeimos nariams – nuo mažiausio iki vyriausio.

Jau nuo popietės dalyviai linksminosi estafetėje „Linksmasis žvejys“. Šventės estafetės rungtis organizavo Kintų pagrindinės mokyklos Daugiafunkcio centro metodininkė Simona Venckienė.
Į šventę atvykę dalyviai būrėsi į komandas. Ši estafetė susilaukė išties didelio susidomėjimo – viso dalyvavo 7 komandos, pavadintos abėcėlės raidėmis. Norinčiųjų dalyvauti rungtyse buvo tiek, kad, pasak organizatorės, pritrūko laiko.

S. Venckienė dalyviams buvo paruošusi 7 rungtis. Dalyviai savo jėgas išbandė lįsdami per tinklus, žvejodami vonelėse, bėgdami lieptu su vandens pilnais kibirais, vyrai turėjo karučiais vežioti savo komandos narius.

Organizatorė teigė, kad tiek jai pačiai, tiek dalyviams labai patiko taip praleistas laikas, visos komandos, dalyvavusios rungtyse, pateisino jos lūkesčius.

Sulaukė 9 naujagimių

Pavakarę arčiau scenos sukviestos šeimos, per metus nuo praėjusios šventės susilaukusios naujagimių. Tokių šeimų seniūnijoje devynios, o jas sveikinęs seniūnas Antanas Kližentis ir bendruomenės atstovai dovanojo specialius naujagimių puodelius.

Tuo tarpu plačioje aikštės erdvėje vyko įvairios žvejiškos estafetės, kuriose dalyvauti panoro išties gausus būrys įvairaus amžiaus šeimų. Estafečių ir žaidimo „Pažink Kintus“, vykusio tą pačią dieną, nugalėtojams ir dalyviams vėliau prizus įteikė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir seniūnas A. Kližentis. Prizai išties buvo pavydėtini – ne tik milžiniški arbūzai, bet ir vakarienė kavinėje, pasiplaukiojimas irklentėmis, kelionė laivu.

Pagerbti jubiliatai – „Kintai“

Oficialaus atidarymo metu į sceną pakviesti rajono savivaldybės vadovai ir kunigas Mindaugas Žilinskis. Susirinkusiuosius sveikinęs meras V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad kintiškiai kasmet sukviečia visus, kas myli pamario kraštą ir linkėjo gerų įspūdžių ir prisiminimų. Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis ir M. Žilinskis nedaugžodžiavo – linkėjo gero oro ir šventės metu, ir kad saulė kintiškiams šviestų ištisus metus.

Tikras šiųmetės šventės solenizantas buvo šokių kolektyvas „Kintai“, šiemet švenčiantis jau 20 metų jubiliejų. Per tą laiką „Kintai“ „užaugino“ ir dvi „atžalas“ – „Kanarėles“ ir „Kaitrą“. Būtent 2002-aisiais choreografė, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė subūrė ir pirmą kartą į sceną išvedė pirmuosius 32 kolektyvo narius. Šiandien kolektyvas vienija tiek pat šokėjų, tačiau iki šių dienų, pasak vadovės jau pasikeitė visi, išskyrus vieną – Nijolę Sodonienę.

Kolektyvo dovana skirta ir jubiliejaus sulaukusiai veteranei Stasei Černiūtei. Kolektyvo vadovei dovaną – įvairių gėrybių krepšį įteikęs meras V. Laurinaitis linkėjo dar daug gražių idėjų ir koncertų, o V. Pozingis į tą krepšį dar ir premiją įdėjo. Dovaną kolegoms skyrė ir Kintų Vydūno centras, kurio direktorė Rita Tarvydienė dėkojo už tai, kad nė vienas renginys Kintuose nepraeina be šių šokėjų pasirodymo.

Visi kolektyvai pasirodė ir šventės metu, o oficialų sukakties minėjimą „Kintai“ pažadėjo surengti rudenį.
Vakarinėje šventės dalyje susirinkusieji plojo vietiniams ir iš Šilutės bei Inkaklių atvykusiems atlikėjams.