Kintų moksleiviai ir neįgalūs jaunuoliai parašė „Laišką pavasariui“

2 Kintu mokykla ir neigalus jaunimas Bendra nuotraukaKintų pagrindinės mokyklos 8-10 kl. ir Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus 3 kl. moksleivės, lydimos mokyklos socialinės pedagogės Jurgitos Tamošiūnienės ir Kintų filialo vyr. bibliotekininkės Vaidos Nausėdaitės, vyko į Šilutės socialinių paslaugų įstaigoje tarnybą. Čia moksleivės susitiko su jos lankytojais – protinę negalią turinčiais jaunuoliais.

Susitikimas organizuotas pagal Kintų pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų projektą „Sužinok! Daryk! Tobulėk!“, kurį finansavo rajono Savivaldybė.

Moksleivės iš anksto paruošė dovanas – kepė pyragus ir gamino atvirukus kiekvienam tarnybos lankytojui ir darbuotojui.

Centro padalinio vadovė Reda Urbaitytė supažindino su centro veikla, patalpomis, kūrybinių darbelių gausa. Daugelis jų puošia centro erdves. Susitikimo tikslas – ne tik susipažinti su tarnybos veikla, bet ir su lankytojais, tad apžiūrėjus patalpas visi sėdo skanauti merginų pyragų ir pabendrauti.

Vien kalbų neužteko – nutarta rašyti „Laišką pavasariui“, siunčiant jam savo piešinius, kuriuose atsispindėjo tai, ko visi jau pasiilgę – šiluma, gėlės, paukščiai. Moksleivės ir tarnybos lankytojai bendravo įvairiomis temomis, kartu kūrė piešinius, darbo metu netilo juokas, jautėsi abipusis nuoširdumas.

Visi piešiniai sugulė į bendrą paveikslą „Laiškas pavasariui“, kuris jau puošia Kintų pagrindinės mokyklos fojė.

Susitikimo dalyviai apsikeitė dovanomis, kurios primins užsimezgusią draugystę, o įgyta patirtis galbūt paskatins merginas studijuoti ar  savanoriauti socialinių paslaugų srityje.