Kintų muzikos festivalyje – akis į akį su pasaulinėmis garsenybėmis

kintu muzikos festivalio 2016 pristatymasVažiuoji siauru vingiuotu keliu per Aukštumalos pelkę, stebiesi unikalia Pamario gamta, ir privažiavęs nedidelį jaukų Kintų miestelį patenki į pasaulinės garsenybės koncertą…

Tokiais stulbinančiais netikėtumais kas vasarą modernios muzikos gerbėjus lepina viešoji įstaiga „Kintai Arts“, kuri šiemet liepos viduryje rengia jau penktąjį Kintų muzikos festivalį.

Pasak festivalio meno vadovo, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, NETIKĖTUMAS ir šiemet bus festivalio raktinis žodis, nes šiemet Kintuose koncertuos itin garsūs muzikos grandai.

Festivalio vadovė Audra Juodeškienė 5-ojo festivalio pristatymą surengė pievoje – „penkiabriaunio deimanto“ viduryje. Deimantais ji pavadino penkis svarbius objektus, kuriuose festivalis gimė ir klesti. Jos tėvų Kiminių sodyboje subrandinta festivalio užuomazga, Kintų katalikų ir liuteronų evangelikų bažnyčiose rengiami įspūdingi koncertai, vaikų ir jaunimo  edukaciniams festivalio renginiams skirta Kintų daugiafunkcio centro salė, o pernai įžengta į seną daržinę, kuri, tikimasi, kada nors virs originalia koncertų erdve.

A.Juodeškienė sakė, kad pievoje surengta spaudos konferencija ir simbolizuoja, kad festivalis išėjo iš „savo kiemo“ ribų ir garsina Kintus, Šilutės rajoną visoje Lietuvoje. Kintai savo festivaliu tampa žinomi modernios šiuolaikinės muzikos kūrėjams ir atlikėjams visame pasaulyje, nes į šį festivalį kasmet atvažiuoja garsiausios žvaigždės.

Suskaičiuota, kad per 5 metus Kintų festivalį aplankė apie 10 tūkstančių žiūrovų, koncertuose dalyvavo daugiau kaip 200 atlikėjų. Festivalis jau pelnė Kultūros tarybos pripažinimą, jį nuosekliai remia Šilutės rajono savivaldybė, Kintų ir kitų vietovių verslininkai, anonsuoja LRT, visa Šilutės rajono žiniasklaida. Festivalis tapo jaunimo savanorystės stimulu ir įgyvendina vieną svarbiausių savo tikslų – ugdo vaikų ir jaunimo kultūrinį išprusimą, yra subūręs festivalio orkestrą, kurį sudaro Europos šalių geriausi jaunieji atlikėjai.

A.Juodeškienė paprašė Šilutės r. merą Vytautą Laurinaitį būti festivalio globėju ir įteikė jam šias regalijas. Meras džiaugėsi, kad Šilutės rajonas turi tokio aukšto lygio festivalį. Tokie profesionalūs renginiai padeda keisti nusistovėjusį požiūrį, kad ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose gali vykti kokybiški renginiai. Tai puikus pavyzdys visai Lietuvai ir impulsas regionuose plėstis kitoms veiklos sritims.

Kompozitorius G.Gelgotas, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) vadovas, pripažintas vienu geriausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų Europoje, sakė, kad niekada neleis Kintų muzikos festivalyje skambėti supaprastintai, neva provincijai pritaikytai muzikai. Čia visada bus aukščiausios kokybės koncertai, kūriniai, atlikėjai.

Ir šią vasarą Kintus aplankys prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas fagotininkas iš JAV Martin Kuuskmann, laikomas garsiausiu pasaulyje fagoto virtuozu. Kintuose gros garsus Lietuvos violončelininkas Vytautas Sondeckis, kviečiamas koncertuoti su prestižiniais pasaulio orkestrais. Šiemet visos Europos koncertų salės, festivaliai minės vieno žymiausių pasaulyje latvių kompozitoriaus Peters Vasks 70-metį, o šis minimalistinės muzikos kūrėjas rado laiko atvažiuoti į Kintus.

Kintuose skambės garsių Vengrijos ir Latvijos chorų dainos, vėl pasirodys Kintų festivalio jaunimo orkestras, parengęs programą, anot G.Gelgoto, „tinkamą visiems, bet subalansuotą jaunimui“. Be abejo, žiūrovų laukiamiausias kolektyvas – NIKO ir jo solistai surengs ne vieną koncertą, tarp jų – anšlaginį naktinį koncertą.

Festivalio svarbą Kintams, Šilutei ir visai Lietuvai akcentavo kunigai Vytautas Tamašauskas ir Mindaugas Žilinskis, Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasperavičienė, kintiškė, buvusi mokytoja Aldona Dūdienė, Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Jie pabrėžė, kad šis intriguojantis festivalis yra tikra menininkų ir Dievo dovana klausytojams. Čia skambanti muzika, susitikimai su talentingiausiais kūrėjais ir atlikėjais augina jaunus žmones, kuria Lietuvos ateitį ir kultūrą. Tik su ja išliks mūsų šalis mūsų vaikams.